TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

Odamız ve Afyonkarahisar Endüstri Meslek Lisesi işbirliği ile İl’imizin sanayicisinin ihtiyaç duymakta olduğu Metal Teknolojileri alanında ara-elemanlar geliştirilecektir. Kurs neticesinde başarı gösteren kursiyerlere, önceden anlaşma yapılmış olan işverenlerimizde istihdam edilmek üzere iş garantisi verilmektedir.

Kursta Oksi-Asetilen ve Elektrik-Ark Kaynakçılığın eğitimi verilecek olup kurs toplam 300 saat, 5 hafta olarak planlanmıştır. Tüm başvurular kursiyer uygunluk kriterlerine göre değerlendirilecek ve 25 kursiyer eğitime tabi tutulacaktır. Eğitim Pazartesi ile Cumartesi günleri arasında Afyonkarahisar Endüstri Meslek Lisesinde yapılacaktır. Kurs sonunda Milli Eğitim sertifikası verilecektir. Kurs için kursiyerlerden bir bedel talep edilmemektedir. 

FAALİYETLER

6 hafta süren duyurular neticesinde kurs şartlarını yerine getirmeyi taahhüt eden 19 kişi kurslarımıza katılabilmişlerdir. 12.Kasım 2007 tarihinde başlayan kursun 300 saatlik olmak üzere 15.12.2007 tarihinde tamamlanmana üzere programlanmıştır. Kurlarda işlenecek ana üniteler SOĞUK ŞEKİLLENDİRME, ELEKTRİK ARK KAYNAĞI, OKSİ-GAZ KAYNAĞI, KORUYUCU GAZ KAYNAKLAR ve TEKNİK RESİM olarak planlanmıştır. Ayrıca kursiyerlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile Motivasyon semineri sunumu hazırlanmıştır.

Başarılı kursiyerlerin istihdam edilmesi ile ilgili, Sanayi ve Makine alanlarında faaliyet gösteren 10 üye firmamız toplam 27 kaynakçı için talepte bulunmuşlardır. Birinci eğitimin neticesinde taleplere cevap verilememesi durumunda ikinci kursun düzenlenmesi ile ilgili gerekli düzenlemeler gerçekleştirilecektir.  

* Kursiyerlerin atölye içerisinde uygulama dersleri.

Dumlupınar Mah. 2. Cad. No: 100 03200 Merkez/AFYONKARAHİSAR
Telefon : +90 (272) 213 56 57  Faks : +90 (272) 213 56 60