AFYONKARAHİSAR YERLİ OTOMOBİL İÇİN HAZIR

Türkiye'nin sanayi ve üretim noktasında büyük bir rüyası olan otomobil üretimi Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteğiyle 5 firmanın kurduğu girişim ile gerçekleştirilmesi için imzalar geçtiğimiz günlerde atıldı. 


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu'naAfyonkarahisar Valiliği, Belediye Başkanlığı, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Organize Sanayi Bölgesi adına hazırlanan Afyonkarahisar Yerli Otomobil Fabrikası Fizibilite Çalışması raporunu takdim ederek, Türkiye’nin Mega Projesine talip olduğumuzu iletti.


Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu teslim aldığı Yerli Otomobil Fabrikası Fizibilite Çalışması, sonrası yaptığı açıklamada "Aslında Türkiye montaj sanayiinde bir merkez haline geldi ama Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yerli otomobili yapacak babayiğitler istemişti. Babayiğitler çıktı. Bu otomobillerin imal edileceği yer neresi olacak, bu konuda çalışmalar yapılıyor. Biz de diyoruz ki, Afyonkarahisar'da her şey var. Yolların kavşak noktası burada, yerli otomobil merkezinin de burada olmasını istiyoruz " şeklinde konuştu.

Ekleme Tarihi:24.11.2017

Okunma Sayısı:922

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03