Hestourex 2018 Fuarı Hakkında

Sayın Üyemiz;

Zafer Kalkınma Ajansı'ndan alınan yazıya göre;

Kalkınma Bakanlığı tarafından Ajansların yeni bir vizyonla gerek işlevsel gerekse kurumsal dönüşüm süreçlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla, bölge planlan ve sektörel stratejiler ile uyumlu stratejik tercihlerini belirlemeleri ve bu stratejileri destekleyecek Sonuç Odaklı Programları (SOP) oluşturmaları istenmiştir. Bu kapsamda Zafer Kalkınma Ajansı tarafından, Afyonkarahisar merkezli olarak TR33 Bölgesi'nde fizik tedavi ve rehabilitasyon odaklı sağlık turizmini geliştirmek ve sağlık turizmi uygulamalarını yaygınlaştırmak amacıyla 2018 yılı itibarıyla Sağlık Turizminin Geliştirilmesi Sonuç Odaklı Programı (SATUR SOP) uygulanmaya başlanmıştır.

SATUR SOP kapsamında Bölge'nin fizik tedavi ve rehabilitasyon odağında tanınırlığının arttınlması özel amacına uygun olarak tanıtım çalışmalarının yapılması öngörülmektedir. Bu kapsamda, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 5-8 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya Expo alanında düzenlenecek olan 2. Dünya Sağlık ve Spor Turizmi Kongresi ve Fuarı (HESTOUREX) etkinliğine bölgesel olarak stantlı katılım sağlanması hususuna Zafer Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Çalışma Programında yer verilmiştir. Alternatif turizm çeşitlerini geliştirmek, turizmi 12 aya yaymak ve katma değerli turizm aktivitelerini yaygınlaştırmak amacıyla Avrupa, Rusya, Uzakdoğu ve Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere 160 ülkeden aralarında alternatif turizm ile ilgili pek çok kurumun bulunduğu yaklaşık 4.000 katılımcının katılması beklenen fuara, TR33 Bölgesi illeri adına Zafer Kalkınma Ajansı koordinasyonunda ve TR33 Bölgesi II Kültür ve Turizm Müdürlükleri işbirliğinde katılım sağlanacaktır.

Fuar kapsamında özellikle sağlık turizmi alanında TR33 Bölgesinin sahip olduğu potansiyel ve imkanların tanıtımına yönelik faaliyetler gerçekleştirilecektir. Ayrıca Bölgemizde yer alan otellerimizin fuar kapsamında gelecek alım heyetleri ile B2B etkinlikleri yapma fırsatı olacaktır. Bölgemizin sağlık ve termal turizm özelinde alternatif turizm potansiyellerinin en verimli bir şekilde tanıtımının yapılması ve gerekli işbirliklerinin kurulması adına gereken özenin gösterilmesi ve söz konusu fuara hazırlıklı olarak katılım sağlanması hususları belirtilmiştir.

 

Saygılarımızla

Ekleme Tarihi:3.4.2018

Okunma Sayısı:779

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03

Sosyal Medya Akışları