SELECT USA YATIRIM ZİRVESİ 2018

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza ulaşan yazıda,  ABD Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı’nın yazısına atfen, Amerika’da yatırımı destekleyen Select USA (https://www.selecttusa.gov/welcome) programı kapsamında, 2018 Select USA Yatırım Zirvesi için Amerika’ya Türk iş adamlarından oluşan bir delegasyon düzenleneceği bildirilmiştir.

SelectUSA Programı ve Zirve (SelectUSA Summit) hakkında aşağıdaki bilgiler verilmektedir;

  • SelectUSA Programı ABD’ye yatırım yapmanın avantajlarını ortaya koyarken Türk firmalara ücretsiz danışmalık hizmetleri verir. ABD’de yatırım yapmak isteyen ya da mevcut işlerini büyütmek isteyen iş sahiplerine, iş yeri açma ve genişletme sürecinde lojistik prosedürü anlamalarına yardımcı olmayı amaçlar.
  • ABD Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen 2018 Select USA Yatırım Zirvesi 20-22 Haziran 2018 tarihinde ABD’nin Washington D.C. bölgesinde gerçekleşecektir. (https://www.selectusa.gov/selectusa-summit) Zirve’de, üst düzey iş dünyası ve hükümet liderleri son eğilimler hakkında görüşlerini sunarken, ABD’nin dört bir yanında bulunan yatırım fırsatları sergilenecek. Zirve, iş geliştirmek isteyen yetkilileri bir araya getirerek kaynaklar ve teşvikler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayacaktır. Önceden programlanan birebir görüşmelerle yatırımcılara, ilgili oldukları eyaletler hakkında bilgi edinip yatırım projelerini eyalet kalkınma ajansı yetkilileriyle paylaşma ve daha fazla bilgi edinme imkanı sunacaktır.
  • Zirve’ye kayıt için : http://www.selectusasummit.us/apply/ ; Zirve programı hakkında detaylı bilgi için : https://www.selectusasummit.us/agenda-overview/
  • Ayrıca 2018 SelectUSA Yatırım Zirvesi çerçevesinde farklı eyaletlerde yan etkinlikler düzenlenecek olup, bu etkinlikler hakkında bilgi almak için ise; https://connect.eventtia.com/en/dmz/selectusaspinoff/website

Zirve kayıtlarında, ilk başvuru yapanlara öncelik verileceği belirtilmiş olup, ivedilikle kayıt yaptırılması tavsiye edilmiştir.

Konuyla ilgili olarak daha detaylı bilgi için ABD İstanbul Konsolosluğu Ticaret Ataşeliği Ticaret Uzmanı Gökçe Tuncer (gokce.tuncer@trade.gov; 0212 335 91 33) ile irtibata geçebileceği ifade edilmiştir.

Tüm üyelerimize önemle duyurulur.

Ekleme Tarihi:14.5.2018

Okunma Sayısı:790

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03

Sosyal Medya Akışları