SERTESER, TEKNOPARK 2017 YILI OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI

Afyon-Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi Anonim Şirketi (Zafer Teknopark) 2017 yılı olağan genel kurulu toplantısı Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) sosyal tesislerde gerçekleştirildi.

 

Toplantıya Zafer Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir ile genel kurulu üyeleri katıldı.

Genel Kurul’da konuşan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, katma değeri yüksek ürünlerin Teknopark’taki şirketler tarafından geliştirilmesi ve üretilmesini arzu ettiklerini belirtti. Serteser, “Şevkle, heyecanla açılan bir Teknopark hem Afyonkarahisar’da hem de Uşak’ta kendi binalarının oluşmasıyla bölgemizde ve Türkiye’de adını kısa zamanda duyurmasını düşünüyorum. Teknopark’ımıza hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor. Dolayısıyla önemli bir noktaya geleceğini düşünüyorum. 30 milyon TL’lik yatırımında 2,5 sene içerisinde tamamlanmasıyla yeni firmalarımızla birlikte daha geniş bir alanda yeni icatlarla bir yere varacağız” dedi.

Zafer Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ise Teknoparkların şehirler ve firmalar için güzel bir imkan olduğunu söyledi. Teknopark’ı kurmak için 3 yıl çalıştıklarını söyleyen Solak, “Firmalar için teknoparklar belli teşviklerden, indirimlerden, öğretim üyeleri ile buluşmalarından, alan kazanmaları açısından en güzel imkan.  Burada amaç; üretim, patent, yeni ürün gibi çalışmalar olacağı için kim nasıl katkıda bulunacaksa onun için fayda var. 18 aylık süreçte 17 firmaya geldik. Burada güçlü firmaları görmek, güçlü projelere imkan vermek istiyoruz. Sağlığın, tekstilin alanları ve yeni alanları mutlaka Teknopark’ta görmeliyiz. Bizim üretim ve ürüne odaklanmaya ihtiyacımız var. Firmaların eksikleri varsa onlara katkıda bulunmayı prensip edinmeliyiz” diye konuştu.

Genel Kurul’da Zafer Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir ve Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş da konuşma yaptı.  Genel Kurul, Gündem maddelerinin oylanması ve 11 kişilik yeni yönetim kurulunun belirlenmesinin ardından toplantı dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

Ekleme Tarihi:21.6.2018

Okunma Sayısı:321

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03