SEKTÖR DİYALOG GÜÇLENDİRME TOPLANTISI’NA ATSO’DAN YOĞUN KATILIM

Reel Sektör ile Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı, Ankara JW Marriott Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıya Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) adına yoğun bir katılım sağlandı. ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Hayrettin Güzbey, Hacı Sait Evrenkaya ve Ahmet Anlıak, ATSO Meclis Üyeleri Halit Özutku, Mustafa Hancıoğlu, Fatih Mühsürler, 8. Meslek Komitesi (Ağaç ve Ağaç Ürünleri İmalat ve Satıcıları) Başkanı Davut Okyar, 28. Meslek Komitesi (Yaş Meyve Sebze Üretim ve Pazarlama) Başkanı Mehmet Ali Derer, 26. Meslek Komitesi (Emlakçılık Faaliyetleri) Başkanı Halil Koru, Meslek Komiteleri’ndeki üyeler Necat Özkan, Ertan Özkara, Selahattin Öztürk, Ali Eroğlu, ATSO Üyeleri Kadir Ayvalı, Mehmet Büyükkebabçı, Levent Alpata, Harun Arslan, Tuğba Vurgun, Hanım Tuba Yumuk iştirak etti.
ÇÖZÜM YOLLARI GELİŞTİRİLİYOR
Toplantı öncesinde basın yapılan basın açıklamasında, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül de hazır bulundu. Basın açıklamasında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın toplantıların iki tarafın birbirini anlaması ve çözüm yolları geliştirmesi açısından büyük fayda sağladığına işaret ettiler.
GELECECEĞİMİZDEN ÜMİTLİYİZ
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Tarihimizde bir ilki yapıyoruz. Reel ve finans sektörü hep beraber Anadolu'yu dolaştık. Aslında bu bizim, birbirimizin ayrılmaz bütünü olduğumuzun en güzel somut göstergesiydi" diye konuştu.
Hisarcıklıoğlu, "Türk özel sektörü olarak biz geleceğimizden ümitliyiz. Bu tekerlek bu tümsekte kalmayacak. Çıkarken biraz zorlanırız, inerken hızlanırız. Şimdi bankalarımız ve hükümetimizin destekleriyle beraber bu sıkıntılı dönemi aşma noktasına geldik. Bundan sonra inşallah önümüz daha açık olacak. Biz ülkemize güveniyoruz, gelecekte ülkemiz bugünkünden daha iyi olacak." değerlendirmesinde bulundu.
GÜÇLÜ BİR DENGELENME VAR
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın ise açıklamasında, "Makro göstergelerde güçlü bir dengelenme var. Öncü göstergeler de baharın gelmekte olduğunu müjdeliyor" ifadesini kullandı.
Aydın, piyasaların sakinleştiğini, her şeyin beklentiler doğrultusunda olduğunu söyledi. Faiz oranlarının düştüğüne, döviz kurunun daha stabil seyrettiğine işaret eden Aydın, şu ifadeleri kullandı:
"Enflasyon beklenenden daha iyi bir durumda. Makro göstergelerde güçlü bir dengelenme var. Bütçede, cari açıkta bunların hepsini görüyoruz. Bunlar, gerek reel sektöre gerek bize daha iyi bir faaliyet ortamının olduğunu gösteriyor. Daha iyi bir faaliyet ortamında öncü göstergeler de baharın gelmekte olduğunu müjdeliyor. Reel sektör ve onu desteklemek için bankacılık sektörü baharın ivedice gelmesi için dün olduğu gibi bugün ve yarın da üzerine düşeni yapacaktır. Bankacılık sektörü güçlüdür, deneyimlidir. Bunu Türkiye'yi büyütenlerle paylaşmaktan haz ve mutluluk duyuyoruz."
SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ DİLE GETİRDİLER
Basın açıklamasının ardından toplantı, Oda ve Borsa yöneticileri ile sektör temsilcilerinin yer aldığı salonda gerçekleştirildi. Toplantıda ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Güzbey, ATSO Meclis Üyesi Fatih Mühsürler, ATSO 8. Meslek Komitesi Başkanı Davut Okyar ve ATSO 26. Meslek Komitesi Başkanı Halil Koru söz alarak kendi sektörlerinde yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdi.

 

Ekleme Tarihi:1.2.2019

Okunma Sayısı:181

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03