ATSO, ÇOBAN ONURUNA VEDA YEMEĞİ DÜZENLEDİ

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Afyonkarahisar’a 2009’dan bu yana hizmet eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban onuruna veda yemeği düzenledi. Akrones Otel’de gerçekleştirilen veda yemeğine 60. Hükümet Çevre ve Orman Bakanı. 61,62,63,64 ve 65. Hükümet Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, ATSO Meclis Divanı Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, Meslek Komiteleri Başkanları, TOBB Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları’nın İcra Komiteleri Başkan ve Başkan Yardımcıları katıldı. 
“10 YILDIR BİRLİKTE ÇALIŞTIK”
Programın açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile 10 yıldır birlikte çalıştıklarını belirtti. Serteser, “Çok değerli Belediye Başkanımız için bir araya geldik. Kendisi bizim için çok şey ifade ediyor. 2009’un Şubat ayının sonunda ben ATSO Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildim. 2009’un Mart ayının sonunda da değerli Belediye Başkanım, Belediye Başkanı olarak seçildi. 10 yıldır birlikte görev yaptık. Kalkınma Ajansları ilk defa bu dönemde kuruldu, kuruluşundan beri Yönetim Kurulu Üyesiyiz. AFJET’te birlikte Yönetim Kurulu üyeliği yaptık. 2015’ten beri Afyon Eğitim Vakfı’nda aynı yönetimde birlikte çalıştık. Yine çalışmaya devam edeceğiz. Afyon Eğitim Vakfı’nda önemli hizmetler yaptık. Belediye Başkanımız ile birlikte çalışmasak bu denli önemli hizmetler yapamazdık. 10 yıldır Afyon’un, işadamlarımızın her sorununda veya çözüm önerisinde hep bir araya geldik. Sayın Valimiz, bizim birlikte çalıştığımız çok kıymetli 5’inci Valimiz. 2009’dan bu yana Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu ile birlikte çalışıyoruz. Birçok bürokrat ile çalıştık. Ama hiçbir zaman birbirimizi kırmadık” dedi. 
“AFYON’A BARIŞI VE TEVAZUYU GETİRDİ”
Çoban’ın Afyonkarahisar’da uyumlu çalışma anlayışını yerleştirdiğini vurgulayan Serteser, “Bana Burhanettin Bey’i sordukları zaman ‘Sayın Belediye Başkanımız, Afyonkarahisar’a barışı ve tevazuyu getirdi’ diyorum. Daha önce siyasilerimizle, bürokratlarımızla problemler olabiliyordu. 10 yıldır uyum içerisinde çalıştık. Ben düşünüyorum ki Afyonkarahisar’ın bu gelişmesinde bu uyumun etkisi çok fazlaydı. Bundan dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. 
Sayın Bakanımız’ın da hizmetleri çok fazla. Sayın Bakanımız Türkiye’ye çok büyük hizmetler yaparken, en büyük hizmeti de Afyonkarahisar’a yaptı. Sayın Bakanımız, tüm Türkiye’ye diktiği ağacın yüzde iki buçuğunu Afyonkarahisar’a dikmiş. Sayın Bakanımız’ın adına 65 bin metrekarelik çok güzel bir park yapıldı. Burhanettin Çoban, giderken dahi çok güzel bir eser bırakıyor. Afyonkarahisar ve Türkiye için Sayın Bakanımız nasıl bir şanssa Belediye Başkanımız da son 10 yıldır yaptığı icraatlarla ve getirdiği tevazu ile gerçek bir şanstı. Kendisi, Cumhuriyet tarihimiz boyunca iki kere üst üste seçilen tek Belediye Başkanı. Hizmetlere bakınca, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Afyonkarahisar’a en büyük hizmetleri yapan Belediye Başkanı da yine Burhanettin Çoban’dır diye düşünüyorum. Afyon’da her kuruma hizmet etti. Her noktada emeği ve hakkı çok fazladır. Kendisine Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası adına da çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 
“BAŞKAN ÇOBAN, HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU”
ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci ise Belediye Başkanı Çoban’ın iş insanları ve sanayicilerin her zaman yanında olduğuna dikkat çekti. Merdivenci, “Hüsnü Başkanımız’la seçildiğimiz 10 yıldır çok değerli Belediye Başkanımız ile birlikte Afyonumuz için görev yapma onuruna sahip oldum. Belediye Başkanımız ile her zaman uyum içinde çalıştık. Ne zaman bir derdimiz, sıkıntımız olsa yanımızda oldu. Kendisine teşekkür ediyorum. Böyle çalışkan bir Başkanımız’ın bundan sonra da değerli çalışmalar yapacağına inanıyorum. 10 yıl önce aday olduğunda bizlerle bir araya gelmiş ve projelerinden bahsetmişti. Geriye dönüp baktığımızda bu projelerin tamamını hayata geçirdiğini, fazlasını da yaptığını görüyoruz” şeklinde konuştu. 
EROĞLU’NDAN ATSO’YA TEŞEKKÜR
60. Hükümet Çevre ve Orman Bakanı. 61,62,63,64 ve 65. Hükümet Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu da konuşmasında bu yemeği düzenleyen ATSO’ya ve hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Çoban’a teşekkür etti. Eroğlu, “Ben Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı kutluyorum. Gerçekten bir vefa örneği gösterdiler. Bu bir veda yemeği değil vefa yemeğidir. Bu vefayı göstermelerinden dolayı ATSO Meclis Başkanımız’a ve ATSO Yönetim Kurulu Başkanımız’a teşekkür ediyorum. Vefanın İstanbul’da bir semt olmadığını gösterdiniz. Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban, 10 yıl Belediye Başkanlığı yaptı. Aslında vazifesi bitmedi. Yeni bir vazife veriliyor. İl Genel Meclisi üyesi olacak. Afyonkarahisar takdir ederse, Allah nasip ederse Afyon’un tamamından sorumlu olacak” dedi. 
“UYUMLA BİRLİKTE AFYON KAZANDI”
Eroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:
“Burhanettin Çoban, vizyon sahibi, tuttuğunu koparan bir kişidir. Bununla birlikte gerçekten bir uyum hayata geçti. Afyon bugün çağını aşarak çok büyük yatırımlara sahip olmuşsa bunda uyumun çok büyük rolü var. Burhanettin Çoban zamanında bütün Bakanlıklar ile, bütün kurumlarla çok ciddi bir uyum yakalandı. Bundan Afyon kazandı, sanayicimiz ve işadamlarımız kazandı. Kendisini yürekten kutluyorum. Kendisini örnek bir Belediye Başkanı olarak görüyorum. Burhanettin Çoban, 2009’da aday olduğunda bir Belediye’nin üstesinden gelemeyeceği büyüklükte projeler hazırlayıp açıkladı. Bu projelerin hepsini, hatta 3-4 katını yaptı.”
DEVASA PROJELERE İMZA ATILDI
Eroğlu, Çoban döneminde Afyonkarahisar’da Akarçay Rekreasyon Alanı, Zafer Kent Ormanı, Katı Atık Bertaraf Tesisi, Asfalt Şantiyesi, Atık Su Arıtma Tesisi, çöp gazından elektrik üretimi gibi devasa projelere imza atıldığına işaret etti. 
KAVGA EDİLEN ŞEHRE YATIRIM GELMEZ
Programın son konuşmasını Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban gerçekleştirdi. Çoban, “2009 yılında Allah nasip etti, Belediye Başkanı oldum. İlk seçildiğimde şunu söyledim: Bu şehrin bir uyum sorunu var. Şehrimiz, genelde iktidar partisinden bir Belediye Başkanı seçmiş. Seçilen Belediye Başkanları, kendi siyasi partisi ile, kendi milletvekili ile, kendi teşkilatı ile, hatta o şehirde bulunmaz bir nimet olan Bakanı ile kavga etmiş. Ben 10 yıl Belediye Meclis üyeliği yaptım. İlin Valisi ile, Odaları ile, sivil toplum kuruluşları ile kavga etmiş Belediye Başkanları oldu. Böyle bir ilde bir sanayici, bir yatırımcı yatırım yapar mı? Bu mümkün değildir” dedi. 
“ŞEHRİMİZİ, ÜLKEMİZİ SEVİYORUZ”
Kurumlar arası diyalog ve işbirliği ile Afyonkarahisar’a ÇİMSA ve Atakey firmalarının yatırımının çekildiğini, AFJET’in altyapısının tamamının yenilendiğini, Spor Kompleksi’nin Afyonkarahisar’a kazandırıldığını hatırlatan Çoban, görev süresi boyunca kimseye ayrımcılık yapmadığını belirtti. Çoban, 10 yıl boyunca “Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır” atasözünden hareketle olumlu bir yaklaşımı benimsediğini, bunun da somut sonuçlarını aldıklarını kaydetti. Çoban, konuşmasını “Biz yine buradayız. Şehrimizi, ülkemizi seviyoruz. 31 Mart’ta da kazanan Afyonkarahisar ve ülkemiz olsun” sözleri ile bitirdi. 
ATSO’DAN TEŞEKKÜR PLAKETİ
Program, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a 10 yıllık çalışmaları dolayısıyla teşekkür plaketi ve hediye takdimi ile devam etti. Programın sonunda toplu fotoğraf çekildi.

Ekleme Tarihi:20.3.2019

Okunma Sayısı:301

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03