ATSO MECLİSİ’NİN MART AYI OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDI

Toplantının birinci gündem maddesinde açılış konuşması yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Sözlerime başlamadan önce 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümün kutluyorum. Bu vesile ile başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Odamız Bilgi İşlem Sorumlusu Fatih Karşen’in babası İhsan Karşen vefat etti. Merhum İhsan Karşen’e Allah’tan rahmet, Karşen Ailesi’ne başsağlığı dileriz” dedi. 
Merdivenci, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
“Oda olarak yoğun bir ayı geride bıraktık. Bu süre zarfında birçok temasımız ve lobi faaliyetimiz oldu. Birçok toplantıya katılarak görüşlerimizi bildirdik. Bu çalışmalara imza atan Yönetim Kurulu Üyelerimize, Meclis Üyelerimize ve Meslek Komitelerimize çok teşekkür ediyorum. 
Haftaya İzmir’de Mermer Fuarı’nda olacağız. Mermer ve doğaltaş sektörü için son derece önemli olan bu Fuar’a katılan firmalarımızı şimdiden kutluyor, başarılı çalışmalar diliyorum. 
Bildiğiniz üzere 31 Mart yerel seçimlerine çok az bir süre kaldı. Bu seçimlerin şehrimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. 
Meclis toplantımızın sonunda AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Meclisimiz’e sunum yaparak projelerinden bahsedecek. Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Sayın Veysel Eroğlu, AK Parti Milletvekilleri Sayın Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile AK Parti’nin il yönetimi de toplantımıza katılacaklar.” 
Toplantının ikinci gündem maddesinde 2019’un Şubat ayı karar özetleri oybirliğiyle onaylandı. 
Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2019’un Şubat ayı Hesap Hülasası oybirliği ile tasdik edildi. 
Toplantının dördüncü gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse, Yönetim Kurulu’nun 28 Şubat-21 Mart 2019 tarihleri arasındaki faaliyetleri hakkında sunum yaptı. 
Sunumun ardından Meclis Üyeleri Ahmet Hikmet Dönerkaya, Mustafa Özer, M. Önder Artuk ve Cemil Uluışık söz alarak görüşlerini dile getirdi. 
Toplantıda ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e Afyonkarahisar’ın enerji ve maden konusundaki taleplerini ilettiğini belirtti. Serteser, Bakan Dönmez’e sunulan talepler hakkında sonuç alınacağına inandığını vurguladı. 
Sorulan bir soru üzerine Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB ETÜ arasında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü hakkında bilgi veren Serteser “Bizim işbirliği yapacağımız okul, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olacak. İşbirliği kapsamında 5 kişilik bir kurul oluşturulacak. Bu Kurul’da çoğunluk Oda ve Borsa’dan olacak. 2 kişi de Milli Eğitim’den görevlendirilecek. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, mesleki eğitimin istenen düzeye çıkarılması için elini taşın altına koydu. Başarılı olursa tüm meslek liselerinde bu uygulama yaygınlaşacak” dedi. 
Öte yandan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ile ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Avrupa Birliği projesi olan “KOBİ Hastanesi”ni de Meclis Üyeleri’ne özetle anlattı. 
Toplantının bu bölümünde, TOBB Afyonkarahisar Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları’nın, önümüzdeki aylarda ATSO Meclis Toplantısı’na katılması önerildi. 
Konuşmaların ardından toplantının beşinci gündem maddesi olan “Dilek ve Temenniler” kısmına geçildi. Bu gündem maddesinde AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar hakkındaki projelerini ATSO Meclisi Üyeleri ile paylaştı. Zeybek’e 60. Hükümet Çevre ve Orman Bakanı, 61,62,63,64 ve 65. Hükümet Orman ve Su İşleri Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya ve Av. İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ile AK Parti Afyonkarahisar Belediye Meclis Adayları da eşlik etti. 
Toplantı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci’nin ATSO Meclis Üyeleri ve AK Parti heyetine teşekkür etmesi ile sona erdi.

Ekleme Tarihi:22.3.2019

Okunma Sayısı:1463

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03

Sosyal Medya Akışları

Basında Biz