“İLİMİZ VE ÜLKEMİZ İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMA ZAMANI”

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 31 Mart Mahalli Seçimleri’nin Afyonkarahisar ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyerek “Seçim bitti; artık ilimiz ve ülkemiz için birlikte çalışma zamanıdır” dedi.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 31 Mart Mahalli Seçim sonuçlarını değerlendirdi. Serteser, “Ülkemiz, demokrasi geleneğini sürdürmüş, milletimiz yoğun bir katılımla sandıkta tercihini kullanmıştır. Seçimin kesin olmayan sonuçlarına göre Afyonkarahisar merkez ilçesinde Belediye Başkanı seçilen Sayın Mehmet Zeybek başta olmak üzere, ilçe ve beldelerimizde seçilen tüm Belediye Başkanları’nı, Belediye Meclisi Üyeleri’ni, İl Genel Meclisi Üyeleri’ni ve mahalle-köy muhtarlarını kutluyorum” dedi. 
100’ÜNCÜ YIL HEDEFLERİNE ULAŞACAĞIZ
Türkiye’nin önündeki 4,5 yılda seçim olmayacağını hatırlatan Serteser, “Son zamanlarda ardı ardına gerçekleştirilen seçimler, siyasette ve iş dünyasında bir yorgunluk meydana getirmişti. Önümüzde 4,5 yıllık seçimsiz bir süreç var. Bu süreci iyi değerlendirmeliyiz. İlimizin ve ülkemizin, Cumhuriyetimiz’in kuruluşunun 100’üncü yılına dair hedefleri bulunmaktadır. Bu hedeflere, birlik ve beraberlikle ulaşmak mümkündür. Seçim bitti; artık ilimiz ve ülkemiz için birlikte çalışma zamanıdır” ifadelerini kullandı. 
EKONOMİ, İHRACAT VE İSTİHDAM VURGUSU
Serteser, açıklamasında şu vurguları yaptı:
“Biz, seçimden önceki tüm açıklamalarımızda ilimizdeki kurum ve kuruluşlar arasındaki uyumun önemine dikkat çekmiştik. Bu uyumun devam edeceğine inancımız tamdır. Biz de Afyonkarahisar’ın en büyük sivil toplum örgütü olarak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden aldığımız güçle, TOBB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun rehberliğinde ekonominin büyümesi, ihracatın ve istihdamın artması için var gücümüzle çaba sarf edeceğiz.”

 

Ekleme Tarihi:1.4.2019

Okunma Sayısı:292

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03