FERTILLIFE’A İADE-İ ZİYARET

Afyonkarahisar’ın önceki dönem Belediye Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Burhanettin Çoban ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’a yatırım yapan Fertillife Afyon Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öğüç'e iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette Fertillife Afyon Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Metin Demirtürk, Hastane Direktörü İlker Vapur ve Hastane Müdür Yardımcısı Ahmet Taşdelen de yer aldı. 
“YAPACAĞI HER YATIRIMDA YANINDAYIZ”
Ziyarette bir açıklama yapan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Fatih Öğüç Bey, Afyonkarahisar’a çok önemli bir yatırım yaptı. Tüp bebek konusunda çok iddialı. Fatih Bey’in daha önce yaptıklarına baktığımız zaman Afyon’u Türkiye’nin tüp bebek merkezi yapabileceğini görüyoruz. Yapacağı her yatırımda, karşılaşacağı her sorunda yanında olduğumuzu belirtmek istedik. Kendisine Afyon’daki yatırımı hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz. Önemli bir yatırım yaptı, hâlâ yatırım yapmaya devam ediyor. Konusu ile ilgili, bir makineyi bu tesise ve Afyonumuz’a kazandıracak. Bu makine Türkiye’de ikinci kez, dünyada 13’üncü kez Afyon’da kullanılacak. Kendisine başarılar diliyoruz” dedi. 
İKLİM VE HAVA ŞARTLARI UYGUN
Afyonkarahisar’ın önceki dönem Belediye Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Burhanettin Çoban da “Bu hastaneyi kuran Mehmet Telek Bey, hastaneyi Fertillife Grubu’na devretmişti. Belediye Başkanlığımız döneminde bizi ziyaret ettiler. Biz de iade-i ziyarete geleceğimizi söylemiştik. Hastaneyi ziyaretimizde bu merkezin Türkiye’nin en önemli tüp bebek merkezlerinden biri hâline geldiğini öğrendik. Bundan çok büyük mutluluk duyduk. Afyonumuz’un iklim, hava ve coğrafi şartlarının tüp bebek için en uygun illerden birisi olduğunu da öğrenmiş olduk. Fatih Bey ve ekibinin ileriye dönük hedeflerini duyduk, bundan da çok mutlu olduk. Afyonumuz ve Türkiyemiz çok güzel bir kadın doğum ve tüp bebek merkezine kavuşmuş oluyor” ifadelerini kullandı. 
DEĞERLİ BİR YATIRIM ORTAMI VAR
Fertillife Afyon Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatih Öğüç ise Afyonkarahisar’da önemli bir yatırım ortamı olduğunu kaydetti. Öğüç, “Afyon’da sayın Başkanlarımız’ın çabaları ile oluşan çok değerli bir yatırım ortamı var. Sayın Belediye Başkanımız bizi makamında çok güzel ağırladı. Afyon’un koşulları o kadar sağlıklı ve iyi ki biz burada daha teknolojimizi adım adım yenilerken bile çok büyük başarılar elde ediyoruz. Bu da Sayın Belediye Başkanımız’ın uyguladığı politikalar sonucu oluşan iklim şartları dolayısıyla oluyor. Afyon’da hava kirliliği oranları çok düşük. Türkiye’nin hava kirlilik oranı en düşük illerinden bir tanesi Afyon. Bizim için bu çok önemli bir değer” şeklinde konuştu. 
ÖĞÜÇ, SERTESER’E TEŞEKKÜR ETTİ
Afyonkarahisar’ı Türkiye’nin önde gelen tüp bebek merkezi haline getireceklerini belirten Öğüç, “Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız’a da teşekkür ediyorum. Buraya geldiğimiz ilk günlerde kendisini ziyaret ettik. Kendisi bize ticari anlamda çok büyük bir yatırım fırsatı olduğunu, her zaman yardımcı olacaklarını anlattılar. Biz daha önce Eskişehir ve İstanbul’da da yatırım yapmıştık. Bu kadar ılımlı, sıcak, güzel bir ortamla karşılaşmamıştık. Kendimizi Afyonlu hissediyoruz. Afyon’u Türkiye’nin çok önemli tüp bebek merkezlerinden biri hâline getireceğiz. Önümüzdeki hafta Cibuti’ye gideceğiz, anlaşmalar yapacağız ve oradan hastalar getireceğiz” dedi.

Ekleme Tarihi:2.4.2019

Okunma Sayısı:348

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03