ATSO MECLİSİ’NİN 2019 TEMMUZ OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDI

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2019 yılı Temmuz ayı olağan toplantısı ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci’nin yönetiminde gerçekleşti. 
Toplantının birinci gündem maddesinde açılış konuşması yapan Merdivenci, “Temmuz ayı olağan Meclis toplantımıza hoşgeldiniz. Sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Temmuz ayında 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin 3’üncü yılı dolayısıyla pek çok program yapıldı. Biz de Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu programlara katıldık. Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyoruz” dedi. 
İstanbul Sanayi Odası’nın İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda yer alan Oruçoğlu Yağ ve Afyon Et Entegre Tesisleri’ni kutlayan Merdivenci, konuşmasında şu vurguları yaptı:
“İstanbul Sanayi Odası tarafından yapılan İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Oruçoğlu Yağ ve Afyon Et Entegre (Cumhuriyet Sucukları) listeye girdi. İki şirketimizi de can-ı gönülden kutluyoruz, başarılarının devamını diliyoruz. 
Odamız’ın futbol takımı, Türkiye Spor Yazarları Derneği İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Basın Kupası’nı kazandı. Takımımız, namağlup olarak finale yükseldi ve finalde Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü takımını yendi. Takımımızda yer alan sporcularımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. 
20 Temmuz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yaptığımız askeri harekâtın yıldönümüydü. Kıbrıs Türkleri’nin yılmaz savunucusu Rauf Denktaş’ı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin haklarının korunması için askeri harekâtı başlatan Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan’ı rahmetle anıyorum. 
22 Temmuz devletimizin bağımsızlığı için kilometre taşı olan Erzurum Kongresi’nin, 24 Temmuz da bağımsızlığımızın simgesi olan Lozan Barış Antlaşması’nın yıldönümleriydi. Bağımsızlığımız için mücadele eden başta Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi minnetle anıyorum. 
İlimizde bizim de katkı sağlamaktan mutluluk duyduğumuz birçok güzel gelişme yaşanıyor. Bunlardan bir tanesi de Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında müfredatından bölümlerine kadar her konuda karar verici olduğumuz Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaşanıyor. Okul Müdürü Sayın Mehmet İvecen, bu toplantının Dilek ve Temenniler Bölümü’nde okulu size tanıtacak, çalışmalar hakkında bilgi verecek. Önümüzdeki ay kutlayacağımız Kurban Bayramı’nı da kutluyorum.”
Merdivenci, konuşmasında 28 Haziran 2019 tarihinde Gecek Termal A.Ş. Genel Kurulu’na Meclis’i temsilen katıldığını belirterek, Gecek Termal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Çiloğlu ve tüm Yönetim Kurulu üyelerine yapılan çalışmalar dolayısıyla teşekkür etti. 
Toplantının ikinci gündem maddesinde 2019’un Haziran ayı karar özetleri, oybirliğiyle onaylandı. 
Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2019’un Haziran ayı Hesap Hülasası, oybirliğiyle kabul edildi. 
Toplantının dördüncü gündem maddesinde Özlem Kurşun-Kurşun Makine Firması’nın geçirdiği yangın sebebiyle aidat affı görüşüldü. Bu gündem maddesinde ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, konu hakkında bilgi verdi. Gündem maddesi, oybirliğiyle kabul edildi. 
Toplantının beşinci gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Demirel, Yönetim Kurulu’nun Haziran-Temmuz faaliyetleri hakkında sunum yaptı. Demirel’in ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, güncel gelişmeler hakkında değerlendirmede bulundu. 
Toplantının son gündem maddesi olan “Dilek ve Temenniler” bölümünde ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Meclis Üyeleri Ahmet Hikmet Dönerkaya, Ahmet Karakol, Bülent Saygı, Cemil Uluışık, Hüseyin Şehitoğlu, Mesut Tabak, Mustafa Özer, M. Önder Artuk görüş, öneri ve temennilerini dile getirdi. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser güncel gelişmeler hakkındaki sorulara, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Sait Evrenkaya da yumurta sektörü hakkındaki bir soruya cevap verdi. 
Toplantının bu bölümünde, ATSO’nun Avrupa Birliği projesi olan KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı kapsamında Romanya’ya gidecek Meclis Üyeleri belirlendi. 
Ayrıca, “Dilek ve Temenniler” gündem maddesinde Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet İvecen, Meclis üyelerini okul hakkında bilgilendirdi. İvecen, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB ETÜ arasında imzalanan protokol kapsamında Afyonkarahisar’da pilot okul seçildiklerini ve ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser başkanlığında Protokol Yürütme Kurulu oluşturduklarını kaydetti. 
İvecen’in konuşmasından sonra ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, İvecen ve Meclis üyelerine teşekkür ederek toplantıyı kapattı.

Ekleme Tarihi:25.7.2019

Okunma Sayısı:292

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03