ATSO VE İŞKUR ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ve Çalışma ve İş Kurumu Afyonkarahisar İl Müdürlüğü arasında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Milli Seferberliğin bir parçası olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kampanyası kapsamında istihdam artışı için işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) binasında İŞKUR Hizmet Noktası açıldı.


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odasıyla, Çalışma ve İş Kurumu Afyonkarahisar İl Müdürlüğü arasında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Milli Seferberliğin bir parçası olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kampanyası kapsamında istihdam artışı için işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) binasında İŞKUR Hizmet Noktası açıldı. Yapılan protokol ve açılış töreninde konuşan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karakaya, “Ticaret ve Sanayi Odalarında “İŞKUR Hizmet Noktası” kurulmasının amacı işverenlerimize daha iyi hizmet vermek, kurumumuzun çalışmalarını tanıtmak ve bize ulaşamayan vatandaşlarımıza daha kolay ulaşabilmeleri için yardımcı olmaktır” dedi.

 

Daha sonra Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser konuştu. Serteser, “7 Şubat’ta Sayın Cumhurbaşkanımızın ve TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu beyin başlattığı “Milli Seferberlik” projesinin bir parçası ve bu zincirin en önemli bir halkası olan hizmet noktamız bugün itibariyle faaliyete başlıyor. Milli seferberlik konusunda Mart ayında önemli gelişmeler var. İnşallah daha da iyi olacağını düşünüyorum. Bununla beraber İşbaşı Eğitim programlarımızda var. Bütün üyelerimiz bu hizmet noktasından gerekli bilgileri alabilirler. Hatta Ticaret ve Sanayi Odası’nın bir personeli İŞKUR hizmet noktası konusunda yetkilendirilmiş durumda. Bazı işlemlerde buradan yapılabilir” dedi.
Mesleki Eğitim Yeterlilik Belgesi almanın artık zorunlu hale geldiğine de değinen Serteser, “Bu belgeyi almak isteyenler için ilk etapta 200’ü aşkın kişiye sınav yaparak sınav sonuçları neticesinde hak sahiplerine belgelerini vermiş olacağız. MEYBEM’le ilgili olarak 2.etapta yapılacak olan sınavla ilgili başvurularımız başladı. Belgesi olmayanların belge almak için başvuru yapmalarını önemle rica ediyorum. Bugün yaptığımız protokolün kentimize, ülkemize, kurumlarımıza, yeni işe girecek vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından protokol imzalandı ve İŞKUR Hizmet noktası hizmete açıldı.
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda hizmete açılan İŞKUR hizmet noktasında ATSO tarafından görevlendirilen Okan Uyanık yaptığı açıklamada, “Bundan sonra ATSO ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında bizler vatandaşlarımıza yardımcı olacağız. İŞKUR’la beraber sürekli irtibat halinde olacağız, vatandaşlarımızın ve üyelerimizin yararlanmasını sağlayacağız” dedi.

Ekleme Tarihi:16.3.2017

Okunma Sayısı:1139

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03