ATSO BAŞKANI HÜSNÜ SERTESER DÜNYA GAZETESİ’NDE KGF’Yİ DEĞERLENDİRDİ

Afyonkarahisar TSO yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser: 
KGF Ülke ekonomimizin canlanmasına önemli katkılar sağladı.


Kredi Garanti Fonu (KGF)desteğinin KOBİ ölçeğindeki işletmelerin ticari hayatlarının gelişmesine ve kaliteli üretim ile birlikte daha çok ihracat yapmalarına imkân sağladığını vurgulayan Afyonkarahisar TSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “KGF, ekonomimizin en önemli kurumu ve en büyük kredi garanti kurumu haline gelmiş bulunuyor. Böylece, KGF ülke ekonomimizin canlanmasına önemli katkılar sağlamaktadır” dedi.


KGF sisteminin işleyişini anlayabilmek ve öğrenebilmek için yabancı finans kuruluşları tarafından sürekli bilgi talep edildiğini aktaran Serteser, “Kurulan sistem çok başarılı ve mükemmel işliyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği çatısı altında KGF’nin kefalet kapasitesinin artmasını talep ettik ve olumlu sonucu elde ettik. İhracat kredilerine kefalet oranının artması da sevindiricidir” diye konuştu


“KGF desteği artarak ve düzenli olarak sürmeli”
Türkiye’deki firmaların çoğunu oluşturan KOBİ’ler için kredi olanaklarına kolay ulaşımın büyümeleri açısından önemli bir avantaj olduğunu dile getiren Serteser, “Bu nedenle yeniden yapılandırılan KGF’nin, sağladığı finansman imkânları başta KOBİ’ler olmak üzere, birçok firmaya güç sağladığı aşikârdır. Hükümetimizin istihdam ve üretime sağladığı destekler çok büyük, özel sektörümüzün azmi ve kararlılığı bu kapsamda çok önemledir” ifadelerini kullandı. Serteser, KGF desteğinin artarak ve düzenli olarak sürmesinden yana olduklarını vurguladı.


“İlimizde kefaletlerin karşılığında kullanılan kredi 1 milyon 52 bin TL”
Afyonkarahisar’da KGF Ofisinin, Ticaret ve Sanayi Odası binasında bulunmakta olduğunu ve 2014 yılından beri işletmelere hizmet verdiğini kaydeden Serteser, “Bölgemizdeki KOBİ ölçeğindeki işletmelerin KGF’ye karşı ilgileri oldukça iyi. İlimizde KGF’den yararlanan firma sayısı 1.885 adet ve verilen kefalet 931 milyon TL. Bu kefaletlerin karşılığında kullanılan kredi ise 1 milyon 52 bin TL oldu” ifadelerini kullandı.


KGF yetkililerinin Afyonkarahisar il ve ilçelerinde bütün oda, borsa ve STK’larda bilgilendirme sunumları gerçekleştirdiğini ve sık sık işyeri ziyaretleri yaptıklarını vurgulayan Serteser, “İlimiz harici Uşak ilinde de hizmet veren yetkililerin tanıtımları ve hizmetleri oldukça yerinde” dedi.

Ekleme Tarihi:22.12.2017

Okunma Sayısı:846

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03