AFYONKARAHİSAR 3. KOBİ ZİRVESİ SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI.

8 Aralık 2017’de Korel Termal Otel’de gerçekleştirilen “Afyonkarahisar 3. KOBİ Zirvesi” sonuç bildirgesi TOSYÖV Afyonkarahisar Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Konak ve basın mensuplarının katılımı ile Odamız toplantı salonunda açıklandı.


Afyonkarahisar 3. KOBİ Zirvesi sonuç bildirgesini açılış konuşmasında söz alan TOSYÖV Afyonkarahisar Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer, genel durum, sorunlar ve çözüm güçlendirilmesi gereken hizmet alanları konusunda açıklamalarda bulundu. İhsan Beşer açıklamalarının ardından programın gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. 


TOSYÖV Başkanı İhsan Beşer’den sonra söz alan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser: “Öncelikle bu programın gerçekleşmesinde büyük emekleri olan Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Afyonkarahisar Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz’a, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Çoban’a, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Sayın Mustafa Solaka’a, TÖSYÖV Başkanımız Sayın İhsan Beşer’e, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Sayın Mehmet Mühsürler’e, ESOB Başkanımız Sayın Abdulkadir Konak’a ve kurum personellerimize teşekkürlerimi sunuyorum. İlimizde 3.’sü gerçekleşen Afyonkarahisar KOBİ Zirvesi somut çıktıları olan bir program olarak gerçekleşti. İlimizin gelişimi için oldukça yararlı olan bu programa Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu büyük destek verdi. Bunun için kendisine çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca, KOBİ Zirvesi’ne Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi’nin de katılım gerçekleştirmesi İlimize oldukça fayda sağlayacağı inancındayız. Sayın Büyükelçi’nin Zirve’ye katılması İlimiz ihracatından önemli bir pay alan Çin Halk Cumhuriyeti ile yaşanılan vize problemlerini direk olarak kendisine iletme fırsatı sağladı. Bu kapsamda, İlimiz iş adamlarımızın Çin vizesi konusunda yaşadığı sıkıntıların giderilmesi konusunda gerekli taleplerde bulunmuş olduk ve son günlerde yapılan açıklama ile Çin vizesi alımında kolaylaştırma yoluna gidildi. Ayrıca, 2018 yılının Çin Halk Cumhuriyeti’nde Türkiye yılı olması sebebiyle Çinli turistleri İlimize çekme konusunda Çin Büyükelçisi’ne taleplerimizi ilettik. Umuyoruz ki İlimide önümüzdeki yıllarda birçok Çinli turisti ağırlayacağız.” dedi.


Hüsnü Serteser’den sonra söz alan ESOB Başkanı Abdulkadir Konak: “Afyonkarahisar 3. KOBİ Zirvesi’nin İlimize oldukça yarar sağlayacağı inancındayız. Bu Zirve’nin gerçekleşmesinde TOSYÖV, ATSO, Ticaret Borsamız ve Afyon Kocatepe Üniversitemize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Yapılan açıklamalarının ardından Afyonkarahisar 3. KOBİ Zirvesi Sonuç Bildirgesi basın toplantısı sona erdi.

Ekleme Tarihi:16.1.2018

Okunma Sayısı:788

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03