SERTESER DÜNYA GAZETESİ’NDE YAPTIĞI DEĞERLENDİRMEDE ATSO’DA KOBİ AKADEMİSİ KURULACAĞININ MÜJDESİNİ VERDİ.

29.01.2018 tarihli Dünya Gazetesinde yer alan haberde,
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası KOBİ’lere Finans Yönetimi Eğitimi-KOBİ Akademisi projesi kapsamında KOBİ Akademisi kuracak. Avrupa Birliği hibeli Erasmus Plus Programı kapsamındaki proje teklifi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi. 


Projeye ilişkin bilgi veren ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, 220 bin 210 Euro bütçeli projenin Ocak 2018’de başlayıp, 31 Aralık 2019’da sonlanacağını söyledi . Serteser, Proje’de yer alan yerel ortakların Uşak Ticaret ve Sanayi Odası, Başkent Üniversitesi, Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı ve MKV Danışmanlık Şirketi olduğunu, uluslararası ortakların ise Finlandiya’dan Turku Üniversitesi ve İspanya’dan MEUS-Valencia şirketi olduğunu belirtti. 


Serteser, Türkiye’deki istihdamın yüzde 90’ından fazlasını ve ihracatın ise yüzde 60’dan fazlasını KOBİ’lerin gerçekleştirdiğini belirterek şunları söyledi: “projemiz ile KOBİ’lerimizin finansal yönetim sıkıntılarının giderilmesine yönelik birçok faaliyet gerçekleştireceğiz. Eğitim başlıklı projemiz kapsamında, Odamızda KOBİ Akademisi oluşturularak, Türkiye, İspanya ve Finlandiya’da KOBİ’lerin yeni iş fikirlerinin geliştirilmesine yönelik eğitimlerin verilmesi, girişimciler arasında bilgi transferi sağlanarak yeni iş geliştirmede ve iş kurmada karşılaşılan sorunlar ve engellerin çözümüne yönelik çalışmaların yapılması, diğer Avrupa ülkelerindeki potansiyel ticari partnerlere ulaşarak yeni iş olacaklarının geliştirilmesi, On-line Finansal Yönetim Modülü oluşturulması, KOBİ’ler için On-line Finansal Yönetim Eğitimi’nin verilmesi, Türkiye, İspanya ve Finlandiya arasında bilgi ve tecrübede transferi ağı oluşturulması gibi faaliyetler yapılarak İlimiz ve Ülkemiz KOBİ’lerinin gelişmesine büyük katkı sağlayacağımız inancındayız.”

Ekleme Tarihi:29.1.2018

Okunma Sayısı:739

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03