ATSO’DA BU DÖNEMİN SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, 2013-2018 döneminin son Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının açış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Görevde olduğumuz 5 yıllık süre zarfında üyelerimize en iyi hizmeti vermek ve ilimizin ekonomik ve sosyal gelişimi üzerine, üzerimize düşen görevi eksiksiz yapma sorumluluğu ile faaliyetlerimize aralıksız devam etme gayreti içinde olduk. Yaptığımız azimli ve kararlı çalışmalar ile Afyonkarahisar’ın ekonomik ve sosyal anlamda gelişmesi için uluslararası fuarlara üyelerimizin katılımını sağlayarak, yurtdışı ikili iş görüşmeleri gerçekleştirerek ilimiz ihracatının artırılması amacıyla faaliyetler gerçekleştirdik. Üyelerimize ücretsiz eğitim, seminer ve konferanslar düzenlemenin yanında ilimizin ve bölgemizin yaşadığı sorunlara çözüm üretmek amacıyla raporlar hazırlayarak gerekli mercilere ulaşmasını sağladık. Bunun gibi yaptığımız birçok başarılı faaliyete imza atmanın gururu ile başarılı bir dönemi geride bırakmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu vesile ile tüm Meclis üyelerimize yapmış olduğu çalışmalar için çok teşekkür ediyorum.

Göreve seçildiği günden bu yana yorulmak nedir bilmeden çalışan, kendi işini bir kenara bırakıp Ticaret ve Sanayi Odamız’ın ve sanayicimizin, tacirlerimizin sorunları ile ilgilenen, Ticaret ve Sanayi Odamız’ın Yönetim Kurulu Başkanı, benim 43 yıllık arkadaşım, kadim dostum Sayın Hüsnü Serteser ve Yönetim Kurulumuz’un çok değerli üyelerine bir kez daha Meclisim ve şahsım adına katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Bu hizmetleri yaparken bize her daim sonsuz destek olan mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan başta Genel Sekreterimiz Ali Şenol ve tüm personelimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Seçimler bizim için bir bayrak yarışıdır. Yapılacak seçimde tekrar görev alacak ve yeni seçilecek arkadaşlarımızın bu emaneti en ileriye taşıyabilmenin azim ve gayreti içinde olacağına inancım tamdır. Önümüzdeki dönemde tekrar görev alacak arkadaşlarımıza başarılar diliyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Toplantının ikinci gündem maddesinde Şubat 2018 Ayı Karar Özetleri oybirliğiyle onaylandı.

Toplantının üçüncü gündem maddesinde Şubat 2018 Ayı Hesap Hülasasının Tasdiki oybirliği ile onaylandı.

Toplantının dördüncü gündem maddesinde ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Şirket Sözleşmesi/Ana Sözleşmesinin İmzalanması ve Defter Tasdiki, İmza Beyanı-İrade Beyanı-Düzeltme Beyanı-Tescil Talepnamesi Ücret Tarifesinin Belirlenmesi hakkında Meclis üyelerine bilgi verdi.

Toplantının beşinci maddesinde Yönetim Kurulu Şubat-Mart 2018 Faaliyetleri hakkında ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Meclis üyelerini bilgilendirdi. Serteser, sunumunun ardından şu konuşmayı yaptı:

“2013 yılının Mayıs ayında seçilerek bu görevlere geldik. Nisan ayı itibari ile de bu görevimiz bitmiş oluyor. Yaklaşık 5 senedir bu çatı altında beraber görev yapıyoruz. Meclis Üyelerimiz ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte 4 sene de bir önceki dönem görev yaptık. 9’uncu senemizi Şubat sonunda Allah’ın izniyle, Allah’a şükür bitirmiş olduk. Bundan önce bir dönem birlikte görev yaptığımız Meclis üyelerimize, Yönetim Kurulu üyelerimize, Meclis Başkanımız’a, bu dönemde görev yaptığım, biraz önce kendisi de belirtti, çok eski arkadaşım Meclis Başkanımız Mehmet Sıktı Merdivenci’ye, Meclis Divanı’na, bu dönem birlikte görev yaptığımız Yönetim Kurulu’na, tüm Meclis üyelerine ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Başarı tabii ki tek başına elde edilebilecek bir şey değil. Mutlaka hep birlikte elde ediliyor. Bundan önceki Yönetim Kurulu Üyelerimiz’den de, Meclis üyelerimizden de, sizlerden de razıyım. Çünkü bana çok destek verdiniz. Bir şeyler yapıldıysa hep birlikte yapıldı. Personelimiz çok önemli. Personel olmadan hiçbir şeyin yapılması mümkün değil. Esas icracılar onlar. Bundan önceki Genel Sekreterimize, şimdiki Genel Sekreterimiz Ali Bey’e ve

tüm personelimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bana 9 senedir bu görevi başarı ile yaptırdığınız için hepinize çok teşekkür eder, saygılar sunarım.”

Toplantının Dilek ve Temenniler gündem maddesinde Meclis Üyeleri Ali İhsan Çiloğlu, Mustafa Özer, Ahmet Salih Çiçek söz alarak 5 yıllık çalışma dönemi için Meclis ve Yönetim Kurulu’na teşekkür ettiler. ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, Denizli’de düzenlenen ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın başkanlık ettiği 11’inci Kalkınma Planı İstişare Toplantısı hakkında bilgi verdi. ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse de İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıya ilişkin notları aktardı.

Toplantıdaki gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci ve ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Meclis üyeleri ve Yönetim Kurulu üyelerine, 5 yıllık dönemde gerçekleştirilen çalışmalar dolayısıyla hediye takdim etti. Merdivenci ve Serteser’in plaketlerini ise ATSO Meclisi’nin en tecrübeli ismi Ali İhsan Çiloğlu verdi. Çiloğlu, Serteser ve Merdivenci’nin iyi bir yönetim örneği gösterdiklerini belirterek teşekkür etti.

(Fotoğraf albümü için Tıklayın.)

Ekleme Tarihi:23.3.2018

Okunma Sayısı:804

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03