ATSO HEYETİ KÜLLİYE'DE

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ve ATSO heyeti, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na katıldı

Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu 2017-2018 Reformu Tanıtım Programı Toplantısı, Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlendi. 
YILDIRIM VE AKDAĞ KONUŞTU
Toplantıda Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu konuşma yaptı.
BİR AYDAN BİR SAATE
Başbakan Yıldırım, ‘Türkiye refahını artırıyorsa bunun arkasında iş alemi var, üretenler var, girişimciler var. Bürokrasinin işi yokuşa sürmek değildir. Bürokrasiyi mevzuat ve uygulamada ne kadar kolaylaştırırsak bundan ülke olarak kârlı çıkarız. İş kurmak isteyen vatandaşlar şirket kurmak istiyor. Biz iktidara geldiğimizde bir ayda şirket kuruluyordu. Şimdi bir saati geçmiyor. 15 yılda gelinen nokta 1 aydan 1 saat. Geleceğe yatırım yapmak önemli bir yükümlülüktür. Bizim işimiz bu yükümlülüğü kolaylaştırmaktır. Şirket kurarken notere gidiliyordu. Şimdi Ticaret Sicil Müdürlüklerine gidiliyor. Maliyet de düştü’ ifadelerini kullandı.
TÜRKİYE İLK 20’YE GİRECEK
Başbakan Yardımcısı Akdağ, ‘İş yapma kolaylığı endeksinde 60ıncı sıradayız. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın iradesi ile Türkiye’yi ilk 20’ye sokma hedefi koyduk ve çalışmalarımızı bu yönde geliştirdik. Bakan arkadaşlarımızla 17 toplantı yaptık, 100 saati aşkın mesai harcadık. Bürokrat arkadaşlarımızla yaptığımız çalışma 500 saati geçti. Uluslararası uzmanlar da 400 saat mesai harcadık. Bu çalışmalar sonucunda 102 maddeden oluşan Eylem Planı hazırladık. Bununla ilgili iki kanun çıkardık, bir taraftan da ikincil düzenlemeleri yaptık’ diye konuştu. 
TÜRK ÖZEL SEKTÖRÜ ŞAHA KALKTI
Hisarcıklıoğlu, ‘Bir olarak, beraber olarak müthiş bir iş başardık. Hep birlikte çalıştık. 2002 yılından bu yana Türk Özel Sektörü’nün şahlanışına şahit oluyoruz. El ele verdiğimizde ülkemiz her sorunu aşacaktır. Bütün dünya yatırımcılarına sesleniyoruz: Gelin yatırımlarınızı Türkiye’de yapın diyoruz. Devletimizin bize verdiği her görevde Türk Özel Sektörü olarak çalışmaya devam edeceğiz’ dedi.
ATSO HEYETİ ÇIKARMA YAPTI
Toplantıya Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Aktan ve Günay Öztürk, TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve ATSO Meclis Başkan Yardımcısı Berna Tokman, ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, ATSO Kalite Yönetim ve Akreditasyon-Oda Sicil Sorumlusu Okan Uyanık, ATSO Basın Müdürü Murat Arısoy katıldı.

Ekleme Tarihi:28.3.2018

Okunma Sayısı:784

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03