EKONOMİDE İSTİKRARIN DEVAM ETMESİ, İŞADAMLARI İÇİN ÖNEMLİDİR

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Serteser, ekonomide istikrarın devam etmesinin işadamları için önemli olduğunu vurguladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Milletvekili Av. Ali Özkaya, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Ziyarette AK Parti İl Başkan Yardımcıları Muhammet Zahit Özer ve Semai Kaya ile ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse ile ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Güzbey de hazır bulundu. 
“BAŞKAN ÇOK BAŞARILI Kİ İKİNCİ LİSTE ÇIKMADI”
Ziyarette konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, şehirde yakalanan uyumun, gelişime ve hızlı karar alınmasına katkısı olduğunu belirtti. Özkaya, “Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i telefonda tebrik ettik, ama bir de makamda tebrik etmek istedik. Demek ki Başkan çok başarılı ki ikinci bir liste bile çıkmadı. Bu aslında, Afyonkarahisar’ın belirli alanlarda iyi bir noktaya geldiğini gösteriyor. Ben hep şunu söylüyorum: İlin siyasi partilerinde, yönetiminde bir uyum ve birliktelik varsa, orada başarı, kalkınma ve atılımlar çok daha hızlı oluyor. Hamdolsun ki Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’nun önderliğinde Afyonkarahisar’da gerçekten iyi bir uyum var. Bu birliktelik, bizim daha hızlı kararlar almamızı sağlıyor” dedi. 
İKİNCİ ÜNİVERSİTE, BU HAFTA MECLİS GENEL KURULU’NDA 
Afyonkarahisar’da ikinci devlet üniversitesinin kurulması çalışmalarının da bu yönde değerlendirilmesi gerektiğini kaydeden Özkaya, “Bu durumun son meyvesi, Afyonkarahisar’a ikinci üniversitenin kurulması. Bunu son 3-4 yıldır konuşuyoruz. Defterdarımız, Afyon’da olabilecek bütün üniversite kampüslerini çıkarttı. Bizim ilimiz, üniversiteler hakkındaki ilk düzenlemede yoktu. Sayın Bakanımız’la görüştük. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı aradılar. Sayın Bakanımız, ‘Biz de bu işe dahil olmalıyız’ dedi. Sağlık Üniversitesi’nin kurulmasını doğru bulduk. Komisyon’dan geçti, inşallah bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’ndan geçecek. Açılmasını arzu ettiğimiz birkaç bölüm, enstitü var. Parti Yönetimimiz bu bölümleri uygun görürse, bunları da Genel Kurul’da ilave etmeyi arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı. 
750 BİN METREKARELİK ALANDA TERMAL ŞEHİR
Şehrin termal ve sağlık alanında ilerleme kaydettiğini, Termal Şehir projesinin hayata geçmesi ile atılımın daha kuvvetleneceğini aktaran Özkaya, “Bunun kadar önemli bir diğer husus da Termal Şehir projemiz. Bu proje 750 bin metrekarelik alanda yapılacak. Maliye Bakanlığımız bu alanı belirledi. Ankara Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl Bey ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ile bir yılı aşkın bir süredir çalışıyoruz. Ben dün Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu ile görüştüm. Daha sonra hem Kalkınma Bakanımız’a, hem eski Kalkınma Bakanımız’a, AK Partimiz’in Ekonomi İşleri Başkanı’na dosyayı akşam sundum. Seçim vaatlerimizin arasına bu Termal Şehir Projesi’nin de girmesini arzu ediyoruz. Çünkü hükümet olarak sağlık yatırımlarına çok ciddi teşvik getirdik. Afyon, bu işin merkezi. İnşallah, dünyada bu konunun merkezlerinden biri olacak. Eğer Sağlık Termal Şehri projemizi önümüzdeki 5 yıl içinde faaliyete geçirirsek, Afyon turizm açısından çok çok daha ileri noktalara gelecek” ifadelerini kullandı. 
“VERİLEN HER GÖREVİ ALNIMIZIN AKIYLA TAMAMLAYACAĞIZ”
Erken seçimin hayırlı olmasını dileyen Özkaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Milletimize sakin, huzurlu, şeffaf, her zaman olduğu gibi Türk Milleti’ne, Türk Devleti’ne yakışır bir olgunluk içinde seçimlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı biz tekraren aday göstermek için imzalarımızı attık. İnşallah önümüzdeki hafta içinde Yüksek Seçim Kurulu’na bildireceğiz. 21 Mayıs itibariyle de listeler verilecek. Sayımız 1 arttı. 6 milletvekilimiz oldu. Afyonkarahisar’daki gücümüzü ve potansiyelimizi bildiğimiz için hepsini birden almayı gönlümüz arzu eder. Bu hedefe doğru çalışmak, bize verilen her görevi alnımızın akıyla, hakkıyla milletimize hizmet ederek tamamlamak arzusundayız.”
“EKONOMİYİ BİRLİKTE GELİŞTİRECEĞİZ”
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de ziyaret dolayısıyla teşekkür etti. Serteser, şehirdeki uyumun her alana yansıdığını kaydeden “Sizin de belirttiğiniz gibi epeyce bir zamandır sizinle birlikte çalışıyoruz. Ekonomik konularda ve Afyon’un önemli konularında her zaman biz size, biz size destek olduk. Zaten bir an önce belirttiğiniz gibi şehirde böyle bir uyum yoksa şehrin gelişmesini, büyümesini beklemek mümkün değil. Bakan, Milletvekilleri, Vali, Belediye Başkanı, Rektör, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, sivil toplum kuruluşları uyum içinde çalıştı. 10 senedir Afyon’un gelişme ivmesi dışarıdan da fark edilir durumda. Ekonomi alanında gelişim, sağlık alanında Üniversitemiz’in gelişmesi, hep birlikte yapılan işler. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Solak çok özverili bir şekilde çalışıyor. Bir Milletvekilimiz’in, bir Bakanımız’ın katkısı olmadan Üniversite’nin de gelişmesi, şehrin de gelişimi düşünülemez. Bizim de tek kurum olarak çalışmamız kifayet etmiyor. Birlikte çalışacağız. Hep birlikte inşallah Afyonkarahisarımız’ın ekonomisini geliştirmeye çalışacağız” dedi. 
“OYBİRLİĞİ İLE SEÇİLDİK, SORUMLULUĞUMUZ ARTTI”
ATSO’da üç dönem üçüncü kez Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildiğini kaydeden Serteser, “Bizi, üyelerimiz üçüncü kez Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na layık gördüler. Aslında sorumluluğumuzu da artırdılar. Çünkü daha önceki iki dönem, rakipler vardı. Demokratik bir ortamda yine biz seçilmiştik. Ama bu dönem oybirliği ile seçildik. Bu da bizim sorumluluğumuzu artırdı. Hem Meclis’teki ilk konuşmamda, hem de ilk Yönetim Kurulu toplantısındaki konuşmamızda, bu dönem hep birlikte daha çok çalışmamız gerektiğini belirttim” şeklinde konuştu. 
MERMERİN TANITIMI VE SATIŞI İÇİN DEV PROJE
Planlanan yeni projeler hakkında da bilgi veren Serteser, şöyle devam etti:
“Daha önce Ticaret ve Sanayi Odamız’ın altyapısına iki dönemde yatırımlar yaptık. Ekonomik faaliyetlerimiz de oldu. Bu dönemimizde Afyonkarahisar’ın sektörlerini tüm Türkiye ve dünyada duyuracak, duyurmanın ötesinde geliştirecek faaliyetlerde bulunmak istiyoruz. Bu dönemin projesi olarak, hizmet binamızın arkasındaki binamızı mermer sektörüne devamlı bir fuar şeklinde, alışveriş yapılabilecek bir Alışveriş Merkezi oluşturmak istiyoruz. Oteller bölgesindeki misafirlerin de burayı ziyaret etmesi ile Türkiye’de ve dünyada tanınan bir merkez olmak istiyoruz. Projelerini hazırlıyoruz. Mermer sektörü temsilcilerinin de fikirlerini alıp bu dönemde bunu kısa dönemde hayata geçirmek istiyoruz. Hep birlikte çalışacağız ve başaracağız.”
GELİŞME, İSTİKRARLI EKONOMİYE BAĞLI
Türkiye’de ekonomik alanda yakalanan istikrarın devam etmesinin önemini vurgulayan Serteser, “24 Haziran 2018’de erken seçim gerçekleşmiş olacak. Türkiye uzun yıllardır ekonomide istikrar sağladı. Bu istikrarın devam etmesi, tüm işadamları için önemli bir unsurdur. Gelişme de istikrarlı bir ekonomiye bağlı. İstikrarlı bir ekonomi de sağlam bir siyasi rejimin güçlülüğüne bağlı. İnşallah önümüzdeki dönem de bu istikrar devam eder. Seçimlerin tüm ülkemize, şehrimize, sizlere hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Size de başarılar diliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Ekleme Tarihi:28.4.2018

Okunma Sayısı:510

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03