E-TİCARET VE PTT AVM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Odamız ve Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü işbirliği ile E-Ticaret ve PTT AVM hakkında bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminerde PTT'nin E-ticaret üzerinden sunduğu avantajlar ve yeniliklerin sunumu yapıldı. Sunum öncesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül açılış konuşması gerçekleştirdi.

Gül: 'Biliyorsunuz günümüzde gelişebilmek, lider bir firma olabilmek için teknolojiye ayak uydurmak gerekiyor. Bu anlamda E-ticaret, firmalar için büyük bir fırsat yaratıyor.
E-ticaret genel anlamda ele alındığında kullanıcılara birçok bakımdan avantaj sağladığı aşikardır. Bunları kısaca zamandan tasarruf, fiyat araştırabilme olanağı ve birçok ürünü bir arada bulabilme imkânı sağlaması denilebilir. Günümüzde bir çok insan yoğun iş temposundan dolayı alışverişe yeteri kadar vakit ayıramadığından şikâyet etmektedir. Bunun için e-ticaret günümüzde yaygın olarak kullanılmakta, bu bakımdan, E-ticaret dünyada olduğu gibi Türkiye’de de baş döndürücü bir hızla büyümektedir.

Teknoloji ve teknolojinin sağladığı imkânların gelişmesine paralel olarak gelişimini tüm dünyada sürdüren E-ticaret’in en büyük düşmanları veya daha doğrusu karşısındaki en büyük engelleri; insanların geçmişten gelen yerleşmiş alışkanlıkları ile akıllarda bulunan “güvenli mi, değil mi?” soruları. Güvenlik sorunları için aslında en önemli ve temel çözüm; ünlü, adı duyulmuş, güvenilirliği belli, güvenlik sertifikası bulunan web siteleri üzerinden alışverişlerimizi gerçekleştirmek. Bu bakımdan, PTT AVM önemli bir rol üstlenmiş durumdadır. Ülkemizde gelişmekte olan E-ticaret sektöründe en önemli değer olan ‘güven’ unsurunu yeniden yapılandırıp, dinamik yapısı, kolay kullanımı, avantajlı alışveriş imkânını sunmayı başaran PTT AVM sektörde önemli bir başarıya ulaşmış ve kullanıcıların güvenini kazanması noktasında önemli bir noktaya gelmiş durumdadır.

İlimizde E-ticaret üzerinden satış yapan firmalar mevcut durumda, fakat bu firmaların sayısının yeterli olmadığı ve artması gerektiği kanaatindeyiz. E-ticaret’e yönelen firma sayısının artması için de Oda olarak elimizden gelen çalışmayı yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.
Sözlerime son vermeden önce, seminere katılan bütün üyelerimize ve PTT Genel Müdürlüğünden ilimize teşrif eden Sayın Rahman Yakar, Murat Karataş ve Uğur Tarakçıoğlu’na ve PTT Başmüdürlüğünden Sayın Mehmet Örsdemir’e teşekkürlerimi sunuyor, verimli bir seminer geçirmemizi temenni ediyorum.' dedi

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül'ün ardından Afyonkarahisar PTT Başmüdürü selamlama konuşması gerçekleştirdi. Konuşmaların akabinden PTT Genel Müdürlüğünden iştirak eden Merve İpek ve Rahman Yakar sunumlarını gerçekleştirdi.

Ekleme Tarihi:15.5.2018

Okunma Sayısı:523

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03