ATSO HEYETİ TOBB GENEL KURULU’NDA TAM KADRO

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 74’üncü Genel Kurulu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Genel Kurul’a davetli heyeti, Genel Kurul’a tam kadro katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 74’üncü Genel Kurulu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde düzenlendi. TOBB Genel Kurulu’na Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, TOBB Delegeleri Adnan Demirel, Mustafa Şükrü Genelioğlu, Ahmet Karakol, Mehmet Tamer Günel, Mustafa Özer, Halit Özutku, Metin İplikçioğlu, Mehmet Kumartaşlı ve ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol katıldı.
ELBİRLİĞİYLE GÜÇLÜ TÜRKİYE
Genel Kurul’da bir konuşma yapan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, ‘Elde edilen tüm başarılar sizin emek ve gayretlerinizin eseridir. Ne yaptıysak sizin gücünüzledir. Biz bir oldukça yeni yollar açtık. Ülkemizin, camiamızın haklarını koruduk. Bu birliktelik sizlerin eseridir. Herbirinize teşekkür ediyorum’ dedi.
ODA VE BORSA SİSTEMİ ÖRNEK
Türkiye’deki Oda ve Borsa sisteminin örnek olduğunu hatırlatan Hisarcıklıoğlu, ‘Oda ve Borsalarımızın gücü ve kapasitesini artırdık. Oda ve Borsalarımız’da dijital dönüşümü gerçekleştirdik. Bugün Oda ve Borsalar uluslararası projelere imza atıyor. 269 Oda ve Borsamız akredite, yani 5 yıldızlı. Dünyanın en gelişmiş ilk üç oda ve borsa sistemi bizim. Yurtdışında özel sektörün gelişmesini istiyorsanız, Türkiye’deki oda ve borsa sistemi gibi bir sistem kurun, deniliyor’ ifadelerini kullandı.
HAİN DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI DURDUK
TOBB olarak her alanda etkin olduklarını belirten Hisarcıklıoğlu, ‘Eskiden kapısından dahi giremediğimiz küresel kurumlarda temsil edilen bir Odalar ve Borsalar birliği olduk. Ülke meselelerinde inisiyatif aldık. Hain darbe girişiminde ilk tepki koyan sivil toplum kuruluşu biz olduk. Seçilmiş hükümetin yanındayız dedik.
Bu camia her zaman devletinin ve milletinin yanındadır’ şeklinde konuştu.
DAHA YAPILACAK ÇOK İŞ VAR
İş dünyasına verilen destek dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakan Binali Yıldırım’a, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne teşekkür eden Hisarcıklıoğlu, ‘Daha hep beraber yapacak çok işimiz var. Ülkemizin hak ettiği yere gelmesi için yapmamız gereken çok iş var. Bu alanda biz önde koşacağız. Yeni dönemde daha verimli, daha hızlı, daha iyi çalışacağız’ dedi.
SERTESER’E İKİ GÖREV
Öte yandan TOBB 74’üncü Genel Kurulu’nda M. Rifat Hisarcıklıoğlu 1556 delegenin imzasıyla yeniden Başkan Adayı oldu. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de KOSGEB Genel Kurul Üyeliği ile TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi’ne de seçildi

Ekleme Tarihi:15.5.2018

Okunma Sayısı:542

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03