KÖKSAL, SERTESER’İ ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Serteser, ekonomi ve siyasetin şehir için birlikte çalışması gerektiğini vurguladı. Serteser, Afyonkarahisar’ın ihracatının 1 milyar dolara çıkmasını arzu ettiklerini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Ziyarete CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Albayrak, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Şenay Sarman, CHP üyeleri Güray Şallı, Hafize Özmen ve Necati Sarı da katıldı. ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mustafa Gül ve Ahmet Şükrü Köse de ziyarette hazır bulundu. 
“İŞ DÜNYASININ SIKINTILARINI BİLİYORUZ”
24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak erken seçim hakkında değerlendirme yapan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, “Milletvekili olarak zaman zaman sizinle istişareler ettik. Önümüzdeki dönem de yine ilimiz için önemli konularda sizinle istişareye açık olduğumuzu belirtiyoruz. Ülkede en önemli şey yargı bağımsızlığı. Yargı bağımsızlığı olmazsa yatırımcı güven duyup ülkemizde gerekli yatırımları yapmaz. İş dünyası mevcudunu korumak için çalışır, yeni bir atılım yapamaz. İş dünyasının sıkıntılarını biliyoruz” dedi. 
“EKONOMİYİ, İŞ DÜNYASINI ÖNEMSİYORUZ”
Parti olarak ekonomiyi önemsediklerini kaydeden Köksal, “Ekonomiyi önemsiyoruz, iş dünyasını önemsiyoruz. Biz siyasetçi gözüyle bakabiliriz, ama siz sektörün içinde olan insanlar olarak sorunları ve çözüm önerilerini objektif biçimde bize sunabilirsiniz. Bu bakımdan varlığınızı ve temsiliyetinizi çok önemsiyoruz. İflasların, borç ertelemelerin olmadığı bir Türkiye inşa etmek için çalışıyoruz” diye konuştu. Köksal, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in başarılı çalışmalarının devamını diledi. 
TOBB’DA ÜÇ ÖNEMLİ GÖREV 
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de siyaset ve ekonominin birlikte sürdürülecek iki kavram olduğunu belirtti. Serteser, “Afyonkarahisar’a siz siyasiler olarak katkıda bulunuyorsunuz, biz de ekonomisine katkıda bulunmak için gayret sarf ediyoruz. Üyelerimiz sağolsunlar teveccüh gösterdiler, bizi bu göreve layık gördüler. TOBB’un son Genel Kurulu’nda da bana üç görev verildi. Bir tanesi Ticaret ve Sanayi Odası Konsey Üyeliği, ikincisi KOSGEB’in Genel Kurulu’nda TOBB’u temsilen delegelik, üçüncüsü de TOBB’un Stratejik Planlama Yüksek Kurulu Üyeliği. Biz ekonomi alanında Afyonkarahisar’a katkı sağlamaya çalışırken siz de Meclisimiz’de katkı sağlamaya çalışıyorsunuz. Birbirinden ayrı düşünülemez” dedi. 
MERMER BİZİM KLASİĞİMİZ
Serteser, ATSO’nun Afyonkarahisar ekonomisini geliştirme adına çalışmalara imza attığını hatırlatarak “Afyonkarahisar birçok doğal kaynağa sahip bir il. Sadece mermer ihracatının 1 milyar dolarlar seviyesinde olması gereken bir. Mermer ve doğaltaş, bizim klasiğimiz. Yıllardan beri gelen en önemli sektörümüz. Çok kötü değiliz, iyi bir noktadayız ama sahip olduğumuz şirket ve değerlerimizle, mermer ve doğaltaş sektöründe çok daha iyi yerlerde olmamız gerektiğini düşünüyorum. İhracatımızın bu sektörde çok daha yüksek bir noktada olması gerektiğini düşünüyorum. Bu noktada çalışmalarımız var. İnşallah çok daha iyi noktalara getireceğiz” ifadelerini kullandı. 
HEDEF 1 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT
Serteser, şöyle devam etti:
“Ticaret ve Sanayi Odamız’ın arkasındaki arazimize ve binamıza, Türkiye’de ilk olan devamlı açık mermerle ilgili bir Alışveriş Merkezi tarzında, mermer sektörünün gelişmesinde yardımcı olacağını düşündüğümüz bir projemiz var. İnşallah onu da gerçekleştireceğiz. İhracatımızı artırıp 1 milyar dolar seviyesine çıkarmamız lazım. Bizim Süper Lig diye adlandırdığımız iller 81 ilde 16-18 il arasında değişiyor. Biz de 26 ile 31’inci sırada gidip geliyoruz. Şu anda 29’uncu sıradayız. 10-11 kademe daha atlarsak biz de ihracatta Süper Lig illeri arasına girmeyi arzu ediyoruz.”

Ekleme Tarihi:22.5.2018

Okunma Sayısı:532

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03