CİVELEK, SERTESER’İ ZİYARET ETTİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Prof. Dr. Turan Civelek, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Serteser, özel sektörün şehirlerin kalkınmasındaki önemine işaret etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Prof. Dr. Turan Civelek, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Ziyarete işadamı Hüseyin Özharputlu da katıldı. ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mustafa Gül ve Ahmet Şükrü Köse de ziyarette hazır bulundu. 
Afyonkarahisar’ın pek çok alanda lider konumda olduğunu belirten MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Turan Civelek, “Siz ve temsil ettiğiniz kurum hem ülke bazında, hem de Afyonkarahisar bazında önemli bir kurum. Afyonkarahisar bugüne kadar birçok ilkleri başardı. Ülkemizde müstesna bir yere sahip. Afyonkarahisar zaferin ve mermerin başkenti diyoruz. Lezzetin başkentidir diyoruz. Afyonkarahisar, termalin başkentidir. Biz tabii kendi alanımızla ilgili faydamızın ne olduğuna ilişkin bir ışık tutması bakımından da ‘Afyonkarahisar, hayvancılığın da başkenti olacaktır’ diyoruz. Bu konuda güzel projelerimiz var. Hayvancılık, ülkemizin de temel sorunu. Eğitim camiasının da sorunlarını iyi biliyoruz. Biz Afyonkarahisar’a ilk adımımızı atalı 21 sene oldu. Afyonkarahisar’daki temel sorunları biliyoruz. Bunların da dile getirilmesi noktasında biz bu göreve talip olduk” dedi. 
“HER ALANDA İYİ TEMSİL EDECEĞİZ”
Civelek, “Allah nasip ederse milletimiz görev verirse biz Afyonkarahisarımız’ı ve ülkemizi kendi profesyonel alanımız başta olmak üzere her alanda iyi bir şekilde temsil edeceğimizi düşünüyoruz” şeklinde konuştu. 
EKONOMİ, ŞEHİRLERİ GELİŞTİREN ETKENLERDEN
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de siyaset ve ekonomi aktörlerinin fikir alışverişi yapmalarının önemine dikkat çekti. Serteser, “Her ilin, her ülkenin sorunları var. Özel sektör, şehirler için çok önemli. Bunun önemini bildiğiniz görülüyor. Bir ilin kalkınması, birçok etkene bağlı. Siyasilerin ve ekonomi aktörlerinin fikir alışverişi yapmalarına daha çok bağlı. Ekonomi, bir şehrin gelişmesindeki en önemli etkenlerden biri” dedi.
“SON 10 YILDA GELİŞME KAYDEDİLDİ”
Serteser, şöyle devam etti:
“Biz şimdiye kadarki dönemde tüm vekillerimizle, Sayın Bakanımız ile düzgün bir işbirliği içinde olduk. Son 10 senedir Afyonkarahisar, önemli gelişmelere sahne oldu. Bunu yeterli bulmuyoruz. Çok önemli kaynaklarımız, çok önemli sektörlerde liderliklerimiz olmasına rağmen son 10 senedir büyük bir atak yapıldı. Çözüm önerilerini başta siyasilerimize ve bürokratlarımıza iletiyoruz. Birlikte çalışmanın önümüzdeki dönemde artırılması lazım ki ilimiz hak ettiği yere gelsin. İhracatta 1 milyar dolar seviyesine kısa zamanda ulaşmayı arzu ediyoruz.”

Ekleme Tarihi:22.5.2018

Okunma Sayısı:429

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03