AHMET KOCA, SERTESER’İ ZİYARET ETTİ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 22’nci ve 23’üncü Dönem Afyonkarahisar Milletvekili, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Ahmet Koca, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Ziyarette ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Güzbey ile AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Seçkin ve Abdil Tıkır da hazır bulundu.

İŞ DÜNYASI İLE DİYALOG ARTARAK DEVAM EDECEK

Koca, ATSO Yönetim Kurulu Başkanlığı’na üçüncü kez üst üste seçilen Serteser’i kutladı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Koca, “2002 yılından beri Afyonkarahisarımız’da gerçekleştirdiğimiz diyaloglarımızı bundan sonra daha da sıklaştıracağız, nihai noktada da başarıya ulaşmak noktasında hep birlikte hareket edeceğiz. Sizlerin de bu noktada yaklaşımlarınız, Afyonkarahisar’a büyük katkı sağlıyor. İlçelerdeki Oda ve Borsa Başkanları ile birlikte diyaloğunuzu fevkalade görüyor ve hissediyorum. Bundan dolayı da tebrik ediyorum” dedi.

SİZLER İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

İşadamı ve sanayicilerin yanında olduklarını belirten Koca, “Bizler Ankara’da sizler için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Biz efendi değil, hizmetkâr olmaya geldik’ diyor. Biz de O’nun çırakları olarak bu söylemi benimsiyoruz” ifadelerini kullandı.

İLÇELERDEKİ ODA VE BORSALAR İLE UYUM İÇİNDEYİZ

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ise “Son ATSO seçimlerinden sonra tekrar yaptığınız hayırlı olsun ziyareti memnun etti. Milletvekilliğinizden bu yana her vesile ile önemli çalışmalarınız oldu. Sorunlarımıza ciddi katkılarınız oldu. Her görevinizde bize yakınlığınızdan, işadamları ve sanayicilerin sorunlarına ilginizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Nisan ayında yaptığımız seçimler neticesinde üçüncü dönem Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, üyelerimiz bizi layık gördüler. Bu koltukları talep ediyorsak şehrimize ve ülkemize hizmete de talip oluyoruz. Biz Afyonkarahisar’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı 9 Oda ve Borsayız. Göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana onlarla da ilişkilerimiz üst düzeyde. Topyekun kalkınmada hep birlikte rol olmaya çalışıyoruz. Afyonkarahisar hızlı bir gelişim içinde” diye konuştu.

AFYON’UN İHRACATI ARTACAK

Serteser, şu vurguları yaptı:

“Esas konumuz Afyon ve ilçelerinin ekonomisi ile ilgili. Bu konuda çok önemli çalışmalar yaptık ve yapacağız. Afyonkarahisar, siyasilerimizle birlikte çalışmalarımız neticesinde çok daha iyi noktalara gelecek. İhracatımızı daha da artırma gayreti içindeyiz. Bu konuda birçok çalışmamız var. İhraç kayıtlı satışlarımız da var ama bunlar 70 ila 100 milyon dolar arasında. Aslında bu bizim Afyonkarahisar’daki fabrikalarda üretilen malların aracılar vasıtasıyla satılmasının sonucu. İhraç kayıtlı satışları da ihracatımıza eklersek 400 milyon dolarlık bir ihracatımız olacak. Esas hedefimiz, ilk başta 1 milyar dolarlık ihracata ulaşmak ki biz ona Süper Lig diyoruz. Ondan sonra da Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun dediği gibi 5 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmak.”

 

 

 

Ekleme Tarihi:20.6.2018

Okunma Sayısı:524

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03