KUTSO HEYETİ ATSO’YU ZİYARET ETTİ

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç başkanlığındaki heyet, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, iller ve Odalar arası işbirliği vurgusu yaptı.

 

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) heyeti, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ATSO) ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Ziyarete KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hasan Öncel ve Ahmet Yıldırım Yazaroğlu, KUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Aktaş, Selman Hatipoğlu, Şule İri ve Fatih Alkış ile KUTSO Genel Sekreteri Salih Nafi Alıç katıldı. KUTSO heyetinin ziyaretinde ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in yanı sıra ATSO Meclis  Divanı’ndan ATSO Meclis Başkan Yardımcısı Mustafa Asım Bozca, ATSO Meclis Kâtip Üyesi Osman Erdem, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Hayrettin Güzbey, Hacı Sait Evrenkaya ve Yücel Albay ile ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol hazır bulundu.

İLK ZİYARET AFYON’A

Afyonkarahisar ve Kütahya’nın aynı bölge içinde olduğunu belirten KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, Odalar’ın Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri’nin iletişim hâlinde olmasını önemsediklerini kaydetti. Özotraç, “Odalar olarak biz TR33 Bölgesi içindeyiz. Komşuyuz. Hüsnü Başkan ile sıcak temasımız, istedik ki yönetimler arasında da devam etsin. Sıcak temasın güzelliklere vesile olmasını diliyorum. İlk ziyaretimizi Afyon’a gerçekleştirdik. Kabulünüzden dolayı sizlere teşekkür ederiz” dedi.

BÖLGE İÇİN ORTAK GAYRET

Bölgenin kalkınması için ortak gayretin önemine dikkat çeken Özotraç, “Odalar arasında hem de şehirler arasındaki münasebetin bölgemize huzur, sükûn ve imkân getirmesi yönünde birlikteliğimizin daha iyi noktalara gelmesi için gayret sarf edeceğimizi, ayrımın olmadığını, müşterek hareket edeceğimizi, bölgenin kalkınması için hep beraber gayret sarf etmemiz gerektiği inancını taşıyoruz. Ben bunu her toplantıda ifade ediyorum. Seçimlerinizin sizin için de hayırlı olmasını, iyi işlere vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

DOSTLUKLAR ESKİYE DAYANIYOR

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de “Çok sevdiğimiz, samimi olduğumuz bir ağabeyimizsiniz. Kendisi 20 senedir Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nda görev yapıyor. Nafi Güral Başkanımız da 25 sene görev yaptıktan sonra şu anda yine Meclis Başkanı olarak hizmet etmeye devam ediyor. Dostluklarımız eski. Dolayısıyla en iyi ilişkilerimiz olan komşu ilimiz Kütahya’dır, diyebiliriz. Bu sebepten dolayı bu ziyaretiniz bizi ziyadesiyle memnun etti” dedi.

TÜRKİYEMİZ’E VE ÜYELERİMİZE KATKI SAĞLAYACAĞIZ

Serteser, konuşmasına şöyle devam etti:

“Hem yönetimlerimiz arasında, hem Meclislerimiz arasında illerimize, bölgemize, neler yapabileceğimizi, ekonomimizi illerimizde geliştirirken bölgemizde de nasıl geliştireceğimizi, Türkiyemiz’e ve üyelerimize hangi katkıları sağlayabileceğimizi önümüzdeki 4 yıllık dönemde etüt edeceğiz. İllerimizi ve bölgelerimizi imrenilecek noktaya getirmeye birlikte gayret edeceğiz. Bunun heyecanı sizde ve bizde mevcuttur. Bunun da ilk adımını Odamız’ı ziyaretle siz gerçekleştirmiş oldunuz.”

KARŞILIKLI HEDİYE TAKDİM EDİLDİ

Ziyaret, bölgesel işbirliği çalışmaları hakkında istişare ile devam etti. Ziyaretin ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç’a mermerden yapılan bir hediye, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç da ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’e çiniden yapılan bir hediye takdim etti.

Ekleme Tarihi:21.6.2018

Okunma Sayısı:406

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03