SERTESER’DEN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri sonuçlarının Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi. Serteser, seçim sonuçları hakkında şu değerlendirmeyi yaptı:

“Türk Milleti, sandığa giderek tercihini yapmıştır. Seçime yüzde 87.5’lik bir katılım sağlanmıştır. Bu katılım, demokrasi geçmişi olan çoğu ülkenin ilerisindedir. Seçim sonucunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, güven tazelemiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde halkın oyunun tamamına yakını temsil edilecektir.

Afyonkarahisar’da da birbirinden kıymetli 6 milletvekilimiz seçilmiştir. İnanıyoruz ki milletvekillerimizle bundan önce olduğu gibi bundan sonra da uyum içinde çalışarak şehrimize, bölgemize ve ülkemize katkı sağlayacağız; yaşanan sorunların çözümü için istişare edeceğiz.

Bu vesile ile başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sayın Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu olmak üzere güven tazeleyen ve yeni seçilen tüm siyasilerimize, ilimizin milletvekillerine başarılar dileriz.

Türkiye, seçim öncesi gerginlikleri, kırgınlıkları geride bırakmalı; sanayileşme ve kalkınma hedeflerine doğru ilerlemesini sürdürmelidir. Ekonomimize, reformlara odaklanmalı ve geleceğe damga vuracak Türkiye’nin inşasına başlamalıyız.

Cumhuriyetimiz’in kuruluşunun 100’üncü yılında kendi otomobilini üreten, kendi savunma sanayisini eksiksiz biçimde geliştirmiş, ihracatını 500 milyar dolar ve üzerine çıkarmış, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer alan, güçlü bir Türkiye için tüm kurum ve kuruluşlara, her bireye ayrı ayrı görev düşmektedir. Hedeflerimize ulaşmamız, ancak birlik ve beraberlikle mümkündür.”

 

Ekleme Tarihi:26.6.2018

Okunma Sayısı:379

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03