ATSO MECLİSİ’NİN HAZİRAN AYI OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDI

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclisi’nin Haziran ayı toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının birinci gündem maddesinde ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci açılış konuşması yaptı. Merdivenci, “24 Haziran seçimlerimizi geride bıraktık. Seçimlerimiz, milletimize, memleketimize, hepimize hayırlı uğurlu olsun. Yeniden Cumhurbaşkanlığı’na seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bizleri temsil etmesi için görevlendirdiğimiz milletvekillerimizi kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum” dedi. 
Toplantının diğer gündem maddelerine geçmeden önce Afyonkarahisar Defterdar Vekili Murat Toy, Kocatepe Vergi Dairesi Müdürü Tuncay İlhan ve Tınaztepe Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Erdal Çetinkaya, Meclis üyelerini Yapılandırma Uygulamaları hakkında bilgilendirdi. Sunumda vergi borcu olan firmaların, borçlarını hangi yöntemlerle yapılandıracağı, borcu olmayan firmaların hangi avantajlara sahip olduğu hakkında bilgi verildi. 
Toplantının ikinci gündem maddesinde Mayıs 2018 Ayı Karar Özetleri, oybirliğiyle onaylandı.
Toplantının üçüncü gündem maddesinde Mayıs/2018 Ayı Hesap Hülasası tasdik edildi. 
Toplantının dördüncü gündem maddesinde, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından kabul edilen ve onay için tekrar gönderilen ekmek fiyat tarifesi oybirliğiyle onaylandı. 
Toplantının beşinci gündem maddesinde MERSİS Giriş Ücret Tarifesi, oybirliğiyle kabul edildi. 
Toplantının altıncı gündem maddesinde, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Güzbey, Yönetim Kurulu Mayıs-Haziran 2018 Faaliyetleri hakkında sunum yaptı. Güzbey’in ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, güncel gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. 
“Dilek ve Temenniler” başlıklı gündem maddesinde ATSO Meclis Üyeleri Mustafa Özer, Mustafa Hancıoğlu, Halil Hasırcıoğlu, Ahmet Hikmet Dönerkaya, gündemdeki konular hakkında görüşlerini belirtti. ATSO Meclis Üyesi ve Gecek Termal Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Çiloğlu da Gecek Termal’deki tadilatın başarıyla tamamlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. 
Toplantı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci’nin kapanış selamlaması ile sona erdi.

Ekleme Tarihi:1.7.2018

Okunma Sayısı:646

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03