MESLEKİ YETERLİLİK İÇİN MÜRACAAT EDİN

Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu’nda yapılan değişiklikle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde çalışanların ve çalışmak isteyenlerin mesleki yeterlilik belgesi almaları zorunlu hale geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan Mesleki Yeterlilik Belgesi Gerektiren Meslekler Tebliği ekinde yer alan 48 meslekte, mesleki yeterlilik belgesi zorunlu hale geldi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde sınav ve belgelendirme yapmak üzere kurulan Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş, (MEYBEM A.Ş.) toplam 31 dalda Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan (MYK) sınav ve belgelendirme yetkisini aldı.

MEYBEM A.Ş tarafından, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek sınavlarda başarılı olanlar “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanacak.

Sınavlar, TOBB–MEYBEM A.Ş tarafından il  merkezlerinde yerel bazda gerçekleştirilecek. Sınav ve belgelendirme talepleri Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından alınacak. Mesleki Yeterlilik Belgesi başvuruları, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’na şahsen yapılacak.

OTO GALERİCİ MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ÖN KAYITLARI BAŞLADI

Öte yandan, Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı 4’üncü Seviye ve Alım Satım Sorumlusu 5’inci Seviye’de, akreditasyon denetimi başarıyla tamamlandı. Ağustos 2018 itibariyle ikinci el ve sıfır araç alım satımı yapan ve iş makinesi alım satım işlemi yapan firmaların çalışanları için sınav ve belgelendirme hizmetine başlanacak. Bu kapsamda, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda motorlu kara taşıtları alım satımı yapan üyeleri için talep toplama ve ön müracaat süreci başladı.

Ekleme Tarihi:5.7.2018

Okunma Sayısı:881

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03