DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONASI İÇİN GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ

Afyonkarahisar’da 30 Ağustos-2 Eylül 2018 tarihlerinde yapılacak MXGP Dünya Motokros Şampiyonası ile Uluslararası Afyon Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali için hazırlıklar sürüyor. Bu çerçevede Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, Afyonkarahisar Belediyesi Fen İşleri Müdürü Hüseyin Öztürk ve Afyonkarahisar Belediyesi Asfalt ve Yol Birimi Sorumlusu Kubilay Akın ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Ziyarette ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse de hazır bulundu.

SPOR VE FESTİVAL BİR ARADA

Dünya Motokros Şampiyonası hakkında bilgi veren TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, “Afyonkarahisar, teknik olarak dünyanın en zorlu parkuru olacak ve parkurda 12 rampa yer alacak. Dünya genelinde 1 milyar 400 milyon kişiye ulaşabilecek bir potansiyel ile canlı yayınlar yapılacak. Bu önemli yarışmayı izlemek için 40 bine yakın kişi de Afyonkarahisar’a gelmiş olacak. Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali’nde de konser, açık hava tiyatrosu, yiyecek ve içecek stantları, tırmanma duvarı, oyun alanları, zipline, klasik araba sergisi, klasik motosiklet sergisi, açık hava gösterileri, heykel, fotoğraf, resim sergileri ve benzeri birçok etkinlik düzenlenecek” dedi.

TANITIMDA ALTIN ÇAĞI YAŞIYORUZ

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de “Bu büyük organizasyonun lansmanı İstanbul’da yapıldı. Afyonkarahisar’a çok önemli sporcular gelecek. Otellerimizde bu organizasyon için çok sayıda rezervasyon yapılmış durumda. Bu büyük organizasyon, ilimizin tanıtımında çıtanın yükselmesi anlamına geliyor. Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz ve Sayın Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’ın destekleri ile Afyonkarahisar, tanıtımda altın çağını yaşıyor” diye konuştu.

Ekleme Tarihi:13.7.2018

Okunma Sayısı:452

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03