MİLLİ İRADENİN YANINDAYIZ

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Serteser, hiçbir kuvvetin milletin iradesinden daha üstün görülemeyeceğini belirterek “Biz milli iradenin tecelli ettiği seçimlerle işbaşı yapan Cumhurbaşkanımız, Hükümetimiz ve Meclisimiz’in yanındayız” dedi.

 

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Demokrasi ve milli iradenin vazgeçilmez olduğunu belirten Serteser, şöyle konuştu:

“15 Temmuz 2016 gecesi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir imtihandan geçmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurumları, adeta topyekun bir saldırıyla karşılaşmış, Devletimiz ve milletimiz bu imtihandan başarıyla çıkmıştır. Devlet içinde örgütlenen FETÖ çetesinin kalkışmasına, Türk Milleti en iyi cevabı vermiştir.

Oda ve Borsa camiası olarak darbe girişiminin ilk saatlerinden itibaren demokrasimizin, milli iradenin ve devletimizin yanında olduğumuzu beyan ettik. Milletin iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımadığımızı bildirdik.

Odalar ve Borsalar olarak, bu hain darbe girişiminin, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, milletimiz tarafından püskürtülmesinin ardından ekonomi diplomasisi yürüttük. 6 kıtada, 98 ülkedeki muhataplarımızla ve 25 çokuluslu iş örgütüyle temas kurduk. Bu temaslar çerçevesinde milli iradeye darbe girişimi hakkında ayrıntılı bilgiler verdik. Türkiye’ye yatırım yapan 300 büyük yabancı şirketin Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız ile görüşmesini ve doğrudan bilgiye erişimlerini sağladık. ‘Güçlü Ekonomi, Kaliteli Demokrasi’ sloganı ile Yatırım Ortamını İyileştirme Platformu’nda yer aldık.

Oda ve Borsa camiası olarak 15 Temmuz’da bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimiz adına başlatılan dayanışma kampanyasına da önemli ölçüde katkı sağladık.

Bir kez daha hatırlatmak gerekir ki milli iradenin üzerinde hiçbir güç yoktur. Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Hakimiyet, kayıtsız şartsız milletindir’ sözleri ile demokrasinin önemini en güzel biçimde anlatmıştır. Milli iradeyi tehdit eden hiçbir oluşum, hiçbir eylem, hiçbir kuvvet kabul edilemez. Biz milli iradenin tecelli ettiği seçimlerle işbaşı yapan Cumhurbaşkanımız, Hükümetimiz ve Meclisimiz’in yanındayız.

Bu vesile ile, vatanımız için canlarını bir an olsun düşünmeden feda eden 15 Temmuz Şehitlerimiz ile tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyoruz. Gazilerimize acil şifalar diliyor, teşekkür ediyor, onları dualarımızdan eksik etmiyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti, demokratik, laik, bölünmez bir hukuk devleti olarak 100’üncü yılına ulaşacak; 100’üncü gurur yılından sonra da dünya liderliği için koşar adımla ilerleyecek ve ilelebet payidar kalacaktır.”

 

Ekleme Tarihi:13.7.2018

Okunma Sayısı:526

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03