MİLLETVEKİLİ YURDUNUSEVEN’İN İLK ZİYARETİ ATSO’YA

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, 24 Haziran Seçimleri’nin ardından meslek kuruluşları için düzenlediği ziyaretlere Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (ATSO) başladı. Milletvekili Yurdunuseven’in ziyaretinde ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in yanı sıra ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mustafa Gül ve Ahmet Şükrü Köse, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Hayrettin Güzbey ve Hacı Sait Evrenkaya da hazır bulundu.

MERMERİN, LEZZETİN, TERMALİN BAŞKENTİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin çalışmalara ara verdiği günlerde Afyonkarahisar’da temaslarda bulunacağını belirten AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, “24 Haziran seçimlerinde Afyonkarahisar’ın ve sizlerin desteği ile milletvekili olmamız dolayısıyla, aynı zamanda nazik mektubunuz nedeniyle teşekkür ediyoruz. Afyonkarahisar, mermerin, lezzetin, termalin başkenti. İnşallah ticaretin de hızlı olduğu bir merkez olacak. Bizler milletvekili olarak, ticaret erbabımızla, esnafımızla neler yapabileceğimizi konuşacağız” dedi.

“VATANDAŞIN TALEPLERİNİ ANKARA’YA DUYURACAĞIZ”

Vatandaş ile Ankara arasında köprü vazifesi üstleneceğini kaydeden Yurdunuseven, “Biz, her Afyonkarahisar’a geldiğimizde halkımızla bir arada olmayı düşünüyoruz. Meclis’in çalışmadığı günlerde, nasip olursa Afyonkarahisar’da olacağım. Sadece il merkezinde değil, belirli günlerde, belirli ilçelerimizde, ‘Millet, Vekili ile Buluşuyor’ isimli bir organizasyon yapmayı planladık. İnşallah bunda da başarılı oluruz. Biz halkımızın ayağına gideceğiz. İşadamının, esnafın, vatandaşın taleplerini Ankara’da duyuracağız. Vatandaşımızla Ankara arasında köprü olmaya çalışacağız. Bu çerçevede ziyaretlerimize, ticaretin tepesinden, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan başladık” diye konuştu.

“SİZİ TEBRİK EDİYORUM”

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ise ziyaret dolayısıyla memnuniyet duyduğunu ifade etti. Serteser, “AK Parti İl Başkanlığı’nı sürdürdüğünüz dönemde, şehrimize başarılı hizmetleriniz oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti’nin yetkilileri, sizi milletvekili olarak görmek istediler. Bu büyük bir şeref. Afyonkarahisar’da yarım milyon civarında seçmenin oy verdiği 6 milletvekilimizden birisiniz. Bu şerefe nail olduğunuz için, bizi temsil yetkisi kazandığınız için sizi tebrik ediyorum. Ben, AK Parti İl Başkanlığınız döneminizde yaptığınız çalışmaların daha fazlasını memleketimiz için milletvekilliğinizde yapacağınıza eminim. Daha önce de üyelerimizin her türlü isteğini yerine getirmeye çalıştınız. Bundan dolayı teşekkür ediyoruz. Aynı dirsek temasını, aynı şevki milletvekilliğinizde de yaşayacağımıza eminiz” dedi.

“İHRACATIN ARTMASI İÇİN PROJELER YAPIYORUZ”

Afyonkarahisar’ın 2023 hedefleri doğrultusunda en az 1 milyar dolarlık ihracata ulaşacağını vurgulayan Serteser, şehrin 3 önemli branşta mücadele edecek profesyonel spor takımlarını da örnek gösterdi ve şöyle konuştu:

“Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 6 bin üyeyi temsil ediyor. 300 milyon doları aşkın bir ihracatımız var. İhracatta ilk 30 ilden birisiyiz. Biz bunu yeterli görmüyoruz. Hükümetimiz’in, Cumhurbaşkanımız’ın 2023 hedefi olan 500 milyarlık ihracata ulaşmak için biz de Afyonkarahisar olarak sizlerle birlikte ilimizin ihracatını yükseltmek için çeşitli projeler yapıyoruz. Bu konulardaki katkılarınızı bekliyoruz, katkı sağlayacağınıza da eminiz. Afyonkarahisar’ın ihracatını ilk etapta 1 milyar dolara çıkarmak; bizim ‘Süper Lig’ dediğimiz, Türkiye’de ihracatı 1 milyar dolar ve üzeri olan ve her sene 16 ilâ 18 ilin yer aldığı listeye girmek istiyoruz. Basketbol takımımız nasıl Süper Lig’e çıktı, futbol takımımız nasıl Birinci Lig’e çıktı, voleybol takımımız zaten en üst ligde; biz de ihracatta da en üst ligde yer alalım diye çalışıyoruz.”

Ekleme Tarihi:19.7.2018

Okunma Sayısı:483

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03