ATSO MECLİSİ’NİN TEMMUZ AYI TOPLANTISI YAPILDI

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclisi’nin Temmuz ayı toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının birinci gündem maddesinde ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci açılış konuşması yaptı. Merdivenci, “Ülkemizin gündemi çok hızlı değişiyor. Bu değişim içinde ekonomi ve para politikalarının zaman zaman ikinci plana düştüğünü görüyoruz. İş dünyası, ekonominin öncelikle ele alınmasını talep ediyor. Eminiz ki Devlet Büyüklerimiz, ekonomi dünyasının bu talebini dikkate alacaktır. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri olarak, Ülkemiz’in kalkınmasında, şehrimizin gelişmesini sürdürmesinde bundan önce olduğu gibi bundan sonra da katkı yapacağımızı belirtiyoruz” dedi.

Toplantının diğer gündem maddelerine geçmeden önce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden

Müdür Yardımcısı Mustafa Oruç, Şube Müdürü Teoman Kantarcı, Çevre Mühendisi Birol İnan, ATSO Meclis Üyeleri’ni Sıfır Atık Projesi hakkında bilgilendirdi. Sıfır Atık Projesi sunumu yapan Çevre Mühendisi Birol İnan, “1 ton kâğıdın geri dönüşümü ile 17 adet ağaç, 1450 litre petrol, 4000 kw enerji, 26.600 litre suyu tüketmemiş oluruz. 2,5 litrelik bir plastik şişe geri kazanılırsa 6 saatlik, 60 watt’lık elektrik enerjisini tasarruf etmek mümkündür” dedi. 

Sunum dolayısıyla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkililerine teşekkür eden ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Merdivenci, “Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız da pek çok konuda olduğu gibi Sıfır Atık Projesi’nde de altyapısını oluşturdu. Şu anda atıklarını bu yönetmeliğe uygun olarak depolamaktadır” diye konuştu.

Toplantının ikinci gündem maddesinde 2018’in Haziran ayı karar özetleri oybirliğiyle onaylandı.

Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2018’in Haziran ayı hesap hülasası oybirliği ile tasdik edildi.

Toplantının dördüncü gündem maddesinde ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol Coğrafi İşaretli Ürünler Hologram ve Etiket Tarifesi’ne ilişkin teklif hakkında bilgi verdi. Teklif, oybirliği ile kabul edildi.

Toplantının beşinci gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, Haziran-Temmuz 2018 Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nu sundu. Türker’in ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, güncel gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Toplantının son gündem maddesi olan Dilek ve Temenniler bölümünde ATSO Meclis Üyeleri Ali İhsan Çiloğlu, Hüseyin Şehitoğlu, Halil Hasırcıoğlu ve Abdullah Sancak söz aldı. ATSO Meclis Üyesi Hüseyin Şehitoğlu’nun, ATSO’nun bu dönemde sosyal ve kültürel etkinliklere daha çok katkı sağladığını ve katıldığını belirterek teşekkür etmesi üzerine ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, şöyle konuştu:

“Bizim iki dönemimiz altyapı yatırımları ile geçti. Bunu da kredi takviyesi ile yaptık. Hizmet Binamız için alınan kredi bitti. Çarşıdaki İş Merkezimiz’in kalan kredilerini gelen kiralarla ödeyebilecek durumdayız. Dolasıyla bazı sosyal, kültürel ve tanıtım konularına da Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak ağırlık vermek istiyoruz. Göreceksiniz ki bu dönemin sonunda tam kurumsallaşmış bir Ticaret ve Sanayi Odası olacak. Zaten şahit oluyorsunuz. Mesela Sıfır Atık Projesi’ne ilk biz geçtik. Mesela Yeşil Bina Projesi’ni hazırladık, 365 Oda ve Borsa içinde bu sertifikaya sahip olan ilk Oda biz olacağız. Odamız’ın tarihçesini bir yayın olarak hazırlayacağız. Hizmet Binamız’ın arkasında mermer sektörüne katkı sağlayacak bir merkez yapacağız. Şehirdeki kurumlara ön ayak olarak şehre de bundan sonra önemli hizmetler yapacağız. Bu dönem bittiğinde şehrin önemli sorunlarına veya düşünülmesi gereken konularına damgasını vuran bir Ticaret ve Sanayi Odası olacağız inşallah.”

Dilek ve Temenniler gündem maddesinin ardından ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, katılım dolayısıyla Meclis üyelerine teşekkür ederek toplantıyı bitirdi.

Ekleme Tarihi:28.7.2018

Okunma Sayısı:648

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03