ATSO SPOR OYUNLARI HER GEÇEN YIL GELİŞİYOR

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geleneksel hâle getirilen ATSO Spor Oyunları’nın açılış töreni Kocatepe Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Spor Oyunları’nın her geçen yıl gelişerek devam ettiğini belirtti.

13. ATSO Spor Oyunları’nın açılış töreni Kocatepe Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Törene Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, İyi Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, protokol üyeleri, firma temsilcileri ve 13. ATSO Spor Oyunları’nda mücadele edecek firma çalışanları katıldı. 
BU YIL 14 BRANŞTA MÜCADELE VAR
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin ilk konuşmasını ATSO Spor Oyunları Tertip Komitesi adına Gürcan Aşçı yaptı. Aşçı, “ATSO Spor Oyunları ile hem kamuoyunun dikkati spora ve sportif başarılara çekilmiş; hem de Odamız’a üye firmaların çalışanları arasında güçlü bir iletişim sağlanmıştır. Bu güzel organizasyonu 13’üncü kez gerçekleştirmenin gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu yıl Halı Saha Futbolu, Voleybol, Halat Çekme ve Basketbol gibi takım oyunlarının yanı sıra Penaltı Atışı, Bilek Güreşi, Dart, Bowling, Tavla, Kort Tenisi, Masa Tenisi, 100 Metre Koşu, 400 Metre Koşu, Yüzme branşlarında da rekabet yaşanacak” dedi. 
“13’ÜNCE KEZ DÜZENLEMEKTEN GURUR DUYUYORUZ”
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ise Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 125’inci doğum yıldönümünden bu yana 13’üncü kez ATSO Spor Oyunları’nın düzenlendiğini kaydetti. Serteser, “Aradan geçen 13 yılda ATSO Spor Oyunları, Odamız üyesi firmalar tarafından heyecanla beklenir oldu. ATSO Spor Oyunları, aynı zamanda basın-yayın kuruluşları vasıtasıyla kamuoyuna duyurularak spor farkındalığının artırılmasını sağladı. Türkiye’deki 365 Oda ve Borsa içinde böyle bir spor organizasyonunu bu kadar uzun soluklu götürebilen başka bir Oda bulunmuyor. Bu nedenle ATSO Spor Oyunları’nı 13’üncü kez düzenlemekten gurur duyuyoruz. Her geçen yıl daha çok ilgi gören ATSO Spor Oyunlarımız’ı bundan sonraki yıllarda da firmalarımızın destekleri ile büyüteceğiz. Bu çerçevede markalaşma sürecini de başlattığımızı buradan duyurmak isterim” diye konuştu. 
SPORCU KENT AFYONKARAHİSAR
13. ATSO Spor Oyunları’nda “Sporcu Kent Afyonkarahisar” temasının belirlendiğine işaret eden Serteser, “Sporcu Kent Afyonkarahisar teması ile spor ve şehir bütünleşmesini anlatıyoruz. Bu konuda İlimiz, son yıllarda gerçekten büyük bir atılım yaptı. Şehrimizde ATSO Spor Oyunları’nın yanı sıra, Valiliğimiz ve Belediyemiz aracılığıyla da spor farkındalığının artması için çalışıldı. Amatör branşlara destekler sağlandı. Ayrıca futbol, basketbol ve voleybolda önemli yatırımlar yapıldı. Spor farkındalığının artması, şehrimize inşa ettirilen büyük spor tesisleri ve profesyonel takımlarımızın başarıları ile birleşti. İçinde bulunduğumuz Kocatepe Spor Kompleksi, 2015’ten bu yana birçok önemli organizasyona ev sahipliği yaptı. Bu duruma paralel olarak olumlu gelişmeler yaşandı” ifadelerini kullandı. 
BELEDİYE BAŞKANI ÇOBAN’A TEŞEKKÜR
Serteser, konuşmasına şöyle devam etti:
“AFJET Afyonspor futbolda Süper Lig’in bir kademe altında mücadele ediyor ve maçları her hafta, yayın hakkını almış olan medya grubu tarafından canlı yayınlanıyor. Afyon Belediyespor Basketbol Takımı, Türkiye’nin en üst basketbol ligine yükseldi. İkbal Yüntaş Voleybol Takımı ise 2 yıldır, kendi branşındaki en üst ligde yer alıyor. Hemen az ileride kurulan Motokros Alanı, önümüzdeki günlerde Dünya Motokros Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Dünya Motokros Şampiyonası’nın sona ereceği 2 Eylül 2018 tarihine kadar dünyadaki sporseverlerin gözü Afyonkarahisar’da olacak. Bana göre bu Şampiyona, İlimiz’in tanıtılmasında önemli bir eşiğin aşılmasını sağlamış olacaktır. Bu konuda büyük gayret gösteren Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Çoban’a teşekkür ediyorum.”
SULTAN ALPARSLAN VE ATATÜRK YÂD EDİLDİ
ATSO’nun Afyonkarahisar’ın tanıtımında daha etkin bir rol alacağına dikkat çeken Serteser, ATSO Spor Oyunları’nın Zafer Haftası’nda gerçekleştirilmesinden mutluluk duyduğunu dile getirdi. Serteser, “Bu vesile ile 26 Ağustos 1922’de başlayıp 30 Ağustos 1922’de taçlanan Büyük Zafer’in mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, 26 Ağustos 1071’de Anadolu’nun Türk yurdu olmasını sağlayan Sultan Alparslan’ı ve vatanımız için canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi, rahmet ve minnetle anıyor; 30 Ağustos Zafer Bayramımız’ı yürekten kutluyorum” dedi. 
ZEKİ, ÇEVİK VE AHLÂKLI SPORCULAR
ATSO Spor Oyunları’na katkı sağlayan firmalara teşekkür eden Serteser, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“13. ATSO Spor Oyunları’nda yarışacak ve müsabakalara katılacak firmalarımızın çalışanlarına ve sahiplerine başarılar diliyorum. Bu organizasyona başından bugüne destek olan ana sponsorlarımıza, etkinlik sponsorlarımıza ve tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Ülkemizde zeki, çevik ve ahlâklı sporcuların yetişmesini temenni ediyor; hepinizi saygıyla selâmlıyorum.”
SPORCU SAĞLIK MERKEZİ KURULDU
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Solak ise Sporcu Sağlık Merkezi kurduklarını söyledi. Solak, “Spor Oyunları, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile geleneksel hale geldi. İlimiz termalin, mermerin, sağlığın yanı sıra sporda da bütün ağırlığını koydu. Biz de Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yönetimi olarak Genel Cerrahi, Ortopedi, Fizik Tedavi ve İç Hastalıkları gibi belli klinik branşları bir araya getirerek Sporcu Sağlık Merkezi kurduk. İlimizdeki tüm sporcular ile ilimize gelip kamp yapan tüm sporculara en üst düzeyde bu hizmeti veriyoruz” dedi. 
AFYON, ZİRVEDEKİ ŞEHİRLERDEN OLSUN
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
“Türkiye’de tüm Ticaret ve Sanayi Odaları arasında devamlılık ve organizasyon bakımından örnek teşkil eden bir organizasyona şahitlik ediyoruz. Afyon, bir Sporcu Kenti olmaya aday. Değerli Valimiz’den her zaman bu konuda destek alıyorum. Kendisine teşekkür ediyorum. Afyonumuz, her alanda inşallah önü açık şehirlerden biri haline gelir, zirvedeki şehirlerden biri haline gelir. 14. ATSO Spor Oyunları’nda da Allah buluşmayı nasip etsin.”
13’ÜNCÜ KEZ DÜZENLENMESİ TAKDİRE ŞAYAN
13. ATSO Spor Oyunları’nın açılış töreninde son konuşmayı Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz yaptı. Tutulmaz, “Zafer Haftası birçok etkinlikle kutlanıyor. Bu güzel ortamı bugün de ATSO olarak sağladılar. Bizim programlarımıza destek oldular. Bir sivil toplum kuruluşunun 13 yıl boyunca devam eden bir etkinliğe ev sahipliği yapmış olması takdire şayan bir olaydır. Bu organizasyonu 13 yıl devam ettirebilme azmini gösteren ATSO Yönetimi’ne, bu organizasyona destek veren firmalara ve sporculara teşekkür etmek lazım. Afyonkarahisarımız her geçen gün kendinden daha fazla bahsettirmeye devam ediyor. Afyonkarahisar, önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin en önemli vilayetlerinden birisi haline gelecektir” dedi.
HALAT ÇEKME YARIŞMASINDA DOSTLUK KAZANDI
Konuşmaların ardından protokol üyeleri arasında halat çekme yarışması düzenlendi. Protokol temsilcileri ile firma yöneticilerinin rakip olduğu halat çekme yarışmasında dostluk kazandı. Penaltı atışlarında ise ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser kaleye geçti. Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ve protokol üyeleri penaltı atışları yaptı. Tören, penaltı atışlarının ardından sona erdi. 

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ: 

https://www.facebook.com/afyontso/posts/1898187590260013

Ekleme Tarihi:29.8.2018

Okunma Sayısı:527

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03