SOSYAL KOOPERATİFÇİLİK, AFYON’DA TANITILDI

Ticaret Bakanlığı tarafından başlatılan çalışma çerçevesinde Sosyal Kooperatifçilik Tanıtım Treni Afyonkarahisar’a geldi. Sosyal Kooperatifçilik hakkında farkındalık oluşturacak etkinlikler, gün boyu devam etti.

Toplumdaki dezavantajlı grupların daha iyi hizmet alması, aynı zamanda ekonomiye de katkı sağlar hâle gelmesi için hayata geçirilecek olan sosyal kooperatifçilik için tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri başladı. Ticaret Bakanlığı tarafından başlatılan çalışma çerçevesinde 1 Ekim 2018’de Ankara’dan yola çıkan ve farkındalık oluşturmayı hedefleyen Sosyal Kooperatifçilik Tanıtım Treni, Afyonkarahisar’a geldi. 
Sosyal Kooperatifçilik Tanıtım Treni’nin Ali Çetinkaya Garı’ndaki karşılama törenine Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konak, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 7. Bölge Müdürü Adem Sivri ile Ticaret İl Müdürü Ferhat Sümer katıldı. Gar’daki karşılama töreninin ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi Rıza Çerçel Kültür Merkezi’nde Sosyal Kooperatifçilik ile ilgili toplantı yapıldı. 
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, burada yaptığı konuşmada “Sosyal kooperatifçilik bizim için yeni bir konu. Sosyal kooperatifçilik hakkında bilgileneceğiz. Kendimizi bu konuda yetiştirmemiz gerekiyor. Bu konuda istihdamın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Dezavantajlı gruplar içinde engelliler, işini kaybetmişler, mülteciler bulunuyor. Ülkemize istihdam açısından çok şey katacağını düşünüyorum. Biz de Oda olarak bu konuya destek vereceğiz. Çalışkan bir Kadın Girişimciler Kurulumuz ve Afyonkarahisar İş Kadınları Derneğimiz var. Onların sosyal kooperatifçiliği daha da geliştireceğini düşünüyoruz” dedi. 
Toplantıda Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt, ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konak, İl Ticaret Müdürü Ferhat Sümer de sosyal kooperatifçilik hakkında konuşma yaptı. Toplantının ardından Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi ziyaret edildi. Sosyal Kooperatifçilik etkinlikleri çerçevesinde misafirlere Çakmak Marble Otel’de yemek verildi.

Ekleme Tarihi:12.10.2018

Okunma Sayısı:441

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03