ALMANYA-TÜRKİYE EKONOMİ FUARI İÇİN İSTİŞARE EDİLDİ

Hamm Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Marc Berendes ve Hamm Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Sinan Karaağaç, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Ziyarette 2019’un Ağustos ayında Hamm’da düzenlenecek Almanya-Türkiye Ekonomi Fuarı hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Hamm Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Marc Berendes ve Hamm Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Sinan Karaağaç, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. İş insanı Günay Öztürk ve ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol’un da hazır bulunduğu ziyarette, Afyonkarahisar’ın kardeş şehri Hamm’da, 2019’un Ağustos ayında düzenlenecek Almanya-Türkiye Ekonomi Fuarı hakkında istişare edildi. 
GÜZEL BİR PROJE OLACAK
Hamm Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Sinan Karaağaç, ziyarette yaptığı açıklamada “ATSO Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüsnü Serteser’e teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki sene büyük bir projeye ATSO ve Afyon ile el atmak istiyoruz. Buraya Sayın Başkanımız’ın tecrübelerinden faydalanmak ve görüşlerini almak için geldik. Almanya-Türkiye Ekonomi Fuarı’nı önümüzdeki yaz Hamm’da düzenlemek istiyoruz. İnşallah güzel bir proje gerçekleştireceğiz. Almanya ve Türkiye’deki işadamlarının bu Fuar’a ilgi duyacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
HAMM VE AFYON, FUAR’A DAMGASINI VURACAK
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de ziyaret dolayısıyla teşekkür etti. Serteser, “Hamm bizim kardeş şehrimiz. 10 yıldır Afyonkarahisar ve Hamm’dan heyetler, karşılıklı olarak iki şehir arasında gidip geliyor. Bu ziyaretlerin çok güzel neticeleri oluştu. Biz de ekonomik alanda bir şeyler yapalım istiyorduk. Hamm Büyükşehir Belediye Başkanımız, Almanya’da yapılması düşünülen Türk-Alman Ekonomi Fuarı ve Kongresi’ni üstlendi. Geniş kapsamlı bir konu bu. Biz de konunun öngörüşmelerini yapıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Almanya’ya gittiğinde, heyetinde TOBB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’da bulunuyordu. Hamm Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, konuyu Sayın Cumhurbaşkanımız’a ve Sayın TOBB Yönetim Kurulu Başkanımız’a ilettiler. Bu organizasyon için Hamm Büyükşehir Belediyesi yetkilileri özellikle Afyonkarahisar’a geldi. Hamm şehri ve Afyonkarahisar şehri bu organizasyona damgasını vuracak” dedi. Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ile sona erdi.

Ekleme Tarihi:17.10.2018

Okunma Sayısı:465

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03