ATSO GENEL SEKRETERİ ŞENOL, ROMA’DA TOPLANTIYA KATILDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Sekreterler Bilgilendirme Toplantısı, İtalya’nın başkenti Roma’da gerçekleştirildi. 6-8 Aralık 2018 tarihlerini kapsayan programa Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ali Şenol katıldı. 
Programda Oda ve Borsa Genel Sekreterlerine hitap eden TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Oda ve Borsalarımız, uluslararası projelere imza atar hale geldi. Yurtdışından kaynak temin ediyor, Avrupa Odaları’yla birlikte çalışmalar yapıyorsunuz. 269 Oda ve Borsamız, uluslararası kriterlere göre akredite oldu. Yani Avrupa’nın en iyi odalarıyla, aynı hizmeti, aynı kalitede verir hale geldiğini kanıtladılar. Elbette hedef, 365 Oda-Borsamız’ın da akredite olması. Zira bu, hem Oda/Borsanız’ın, hem de sizlerin büyük itibar kazanması demek. Bunu da başaracağınıza inanıyorum” diye konuştu.
Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü Adnan Yankın ise hitabında, iş dünyasının önünü açan birçok reform ve düzenlemede TOBB ile birlikte çalıştıklarını ifade etti. Yankın, ayrıca son dönemde Ticaret Bakanlığı olarak hayata geçirdikleri, Taşınır Rehni Sicili, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Dijital Dönüşüm Projesi, E-Ticarette Güven Damgası, Lisanslı Depoculuk Teşvikleri, Ürün İhtisas Borsası, MERSİS Projesi hakkında Oda ve Borsa Genel Sekreterlerine bilgi verdi. TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz de 365 Oda/Borsa genel sekreteri için son 1,5 yılda düzenledikleri üçüncü toplantıyı gerçekleştireceklerini anımsatarak, “2012’den sonra bu aileye yeni katılan arkadaşlarımızla da ilk kez birlikte yurtdışında beraber oluyoruz. Tecrübeli arkadaşlarımız ile yeni Genel Sekreterlerimiz’in bu 3 günlük sürede iletişim düzeyini ciddi oranda artıracağından, burada bir tecrübe paylaşımı olacağından eminim” dedi.

 

Ekleme Tarihi:10.12.2018

Okunma Sayısı:309

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03