TİCARETİN ŞARTI, DİJİTAL DÜNYADA YER ALMAKTIR

ATSO KOBİ Akademisi etkinlik takvimi çerçevesinde, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile E-Ticaret Merkezi Teknoloji ve Elektronik Hizmetler A.Ş. işbirliğinde “Dijital Dönüşüm, E-Ticaret ve E-İhracat” başlıklı eğitim düzenlendi.

Yoğun katılımın olduğu eğitimin açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse, “E-ihracat yeni gündemimize giren bir konu. Artık ticaretin şartı dijital dünyada yer alabilmek. Bunun dünyada örnekleri var. Alibaba.com, 1,5 dakikada 1 milyar dolarlık satış yapan bir ticaret sitesi. E-ticaretin sunduğu bu imkandan hepimizin faydalanması gerekiyor” dedi.

FARKLI DÜŞÜNMEYE İHTİYAÇ VAR

Açılış konuşmasının ardından NTV Program Yapımcısı Sami Altınkaya, e-ticaret hakkında kapsamlı bir sunum yaptı. Altınkaya, “E-ticaret için sadece farklı düşünmeye ihtiyacımız var. Bir yerde çözülmesi gereken bir sorun varsa çözümünde mutlaka para var. Dünyada e-ticaret ve e-ihracat gibi yatırımlarla aklımızı satarak para kazanacağız, ya da kazancımızın yüzde 90’ını büyük e ihracat şirketlerine verip yüzde 10 ile geçinmeye çalışacağız. E-ihracat dönemi ile ilgili şunu söyleyebiliriz: Kişiye özel ürün ve hizmet sunan herkes para kazanabilecek” ifadelerini kullandı.

BİRÇOK KONUDA BİLGİ VERİLDİ

Eğitimde katılımcılara Dijital Reklam Yönetimi, Sosyal Medya Pazarlama ve İçerik Yönetimi, E-ticaret Ödeme Yöntemleri, Kargo ve Lojistik Entegrasyonları, E-Ticaret Vergi Mevzuatı, Mali İşler Yönetimi, E-Ticaret Hukuku E-ticaret Personel İhtiyacı ve İnsan Kaynakları Yönetimi, Ulusal ve Uluslararası Pazaryerleri, Saha Operasyonu, Depo ve İptal-İade Yönetimi konularında bilgiler verildi.

 

Ekleme Tarihi:26.12.2018

Okunma Sayısı:347

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03