2018’İN SON OLAĞAN ATSO MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, 2018 yılının son Olağan Meclis Toplantısı’nı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci yönetiminde yaptı. Toplantının açılışını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Meclis Üyemiz, aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Mehmet Özer, sağlık problemleri nedeniyle Yönetim Kurulu Üyeliği’nden istifa etti. Kendisine Yönetim Kurulu’nda bugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, acil şifalar diliyorum. Yönetim Kurulu’nda Sayın Özer’in yerine gelen Sayın Akif İşbilir’e de bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Daha önce Meclis Üyeliğimiz’den düşen Ali Günçar’ın yerine de Sayın Şükrü Külcü Beyefendi geldi. O’na da Meclis çalışmalarında başarılar diliyorum. Hayırlı olsun” dedi. 
2018 yılı hakkında değerlendirmede bulunan Merdivenci, “2018 yılı ülkemiz için ekonomik anlamda zor günlerin yaşandığı bir yıl oldu. Daha önce olduğu gibi bu ekonomik sıkıntıları da milletçe, elbirliğiyle aşacağımızdan şüphemiz yok. Ekonomideki darboğazın yavaş yavaş aşılmaya başladığını görüyor ve bundan mutluluk duyuyoruz. Biz, Afyonkarahisar’daki sanayici ve işadamları olarak şehrimizin ilerlemesi, ülkemizin muasır medeniyet seviyesine ulaşması amacıyla var gücümüzle çalışacağız. 2019 yılının daha güzel geçeceği ümidiyle yeni yılınızı tebrik ediyor; 2019 yılının ilimize, ülkemize, insanlığa mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı. 
Merdivenci, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u 82’nci ölüm yıldönümünde rahmetle andıklarını belirtti. 
Toplantının ikinci gündem maddesinde 2018’in Kasım ayı Meclis Karar Özetleri oybirliğiyle onaylandı. 
Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2018’in Kasım ayı Hesap Hülasası oybirliğiyle tasdik edildi. 
Toplantının dördüncü gündem maddesinde yumurta sektörü fire ve zayiat oranı oybirliğiyle onaylandı. 
Toplantının beşinci gündem maddesinde 2019 yılı Olağan Meclis Toplantı tarihleri oybirliğiyle belirlendi. 
Toplantının altıncı gündem maddesinde 2019 yılı kayıt ücreti ve yıllık aidat tarifesi oybirliğiyle tasdik edildi. 
Toplantının yedinci gündem maddesinde 2019 yılı hizmetler karşılığı alınacak ücret tarifesi oybirliğiyle tasdik edildi. 
Toplantının sekizinci gündem maddesinde ATSO Meclis Üyesi Mustafa Hancıoğlu söz aldı. Bu gündem maddesinde 2019 tahmini gelir-gider bütçeleri oyçokluğuyla tasdik edildi. 
Toplantının dokuzuncu gündem maddesinde Bütçe Talimatnamesi oybirliğiyle onaylandı. 
Toplantının onuncu gündem maddesinde 2019 yılında ödenecek net harcırah cetveli oybirliğiyle tasdik edildi. 
Toplantının on birinci gündem maddesinde ATSO personeli kadro cetveli oybirliğiyle tasdik edildi. 
Toplantının on ikinci gündem maddesinde 2018 yılı gider bütçesi fasıl aktarımları oybirliğiyle tasdik edildi. 
Toplantının on üçüncü gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Akif İşbilir, ATSO Yönetim Kurulu’nun Kasım-Aralık 2018 faaliyetleri hakkında sunum yaptı. 
Toplantının on dördüncü gündem maddesi olan “Dilek ve Temenniler” bölümünde ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser söz aldı. Serteser, ATSO Yönetim Kurulu Üyeliği’nden sağlık sorunları dolayısıyla ayrılan Meclis Üyesi Mehmet Özer’e çalışmalarından dolayı teşekkür etti. ATSO Yönetim Kurulu’nun yeni üyesi Akif İşbilir ve ATSO Meclisi’nin yeni üyesi Şükrü Külcü’ye de çalışmalarında başarılar dileyen Serteser, Kanal 3 Televizyonu’nda katıldığı Dobra Dobra programında kendisine şehrin ismiyle ilgili bir soru yöneltildiğini; şahsi fikrinin markalaşma için “Afyon”dan yana olduğunu, bu konuda ATSO Üyeleri ve Meclis Üyeleri’ne yönelik anket yapabileceklerini söylediğini belirtti. Serteser’in gündeme getirdiği “Şehir İsmi Anketi”, ATSO Meclis Üyeleri tarafından dolduruldu. 
Serteser, ATSO Meclisi’ni Afyon Eğitim Vakfı’nın bağış kampanyası hakkında da bilgilendirdi. Toplantının “Dilek ve Temenniler” bölümünde ATSO Meclis Üyesi Mustafa Özer de söz aldı. 
“Dilek ve Temenniler” bölümünün ardından il protokolünün katılımıyla 13. ATSO Spor Oyunları Kapanış ve Ödül Töreni düzenlendi.

Ekleme Tarihi:28.12.2018

Okunma Sayısı:435

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03