2019’UN İLK OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2019 yılı Ocak ayı Olağan Meclis Toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci’nin başkanlığında yapıldı. Toplantının birinci gündem maddesinde açılış konuşması yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “2019 yılının ilk Olağan Meclis Toplantısı’na hoşgeldiniz. 2019 yılının hepimize sağlık, mutluluk, huzur getirmesi temennisiyle toplantımızı açıyorum. 2018, Odamız adına yoğun çalışma temposunun yaşandığı bir yıl oldu. Üyelerimize yönelik ücretsiz eğitimlerle firmalarımızın gelişmesine katkı sağlamaya çalıştık. Coğrafi İşaretler, KOBİ finansmanı, KOSGEB destekleri gibi konularda düzenlediğimiz toplantılarla da üyelerimizi ve kamuoyunu bilgilendirdik. 2019 yılında kaldığımız yerden, çıtayı her geçen gün daha da yükselterek çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. 
Merdivenci, 2018’in ekonomi bakımından zor bir yıl olduğunu belirterek “Geçen yıl, ülkemiz ekonomi alanında zorluklar yaşadı. Ağustos ayında ekonomide başlayan darboğaz, sanayici ve işadamlarımızın gayretleri, ilgili Bakanlıklar’ın düzenlemeleri ile aşılmaya çalışılıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun vurguladığı gibi ‘Bu teker, bu tümsekte kalmaz’ diyoruz. 2019’un 2018’e göre daha iyi geçmesini umuyor ve diliyoruz” diye konuştu. 
Merdivenci, açılış konuşmasını şöyle tamamladı:
“Bir mutlu haberi de sizinle paylaşmak istiyorum. Meclis Üyemiz Özgün Çiçek’in Ahmet Arslan ismini verdiği bir çocuğu oldu. Özgün Bey’i kutluyor, Ahmet Arslan’a sağlıklı, uzun ömür diliyoruz. Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Hayrettin Güzbey, 13 Ocak’ta yapılan Genel Kurul’da Afyonkarahisar Sarraf ve Kuyumcular Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Sayın Güzbey’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.”
Açılışın ardından Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Samet Fidan, ATSO Meclis Üyeleri’ni 7143 Sayılı Kanun ve çok tehlikeli işlerle iştigal eden firmaları ilgilendiren düzenleme hakkında bilgilendirdi. Fidan, “7143 sayılı kanun ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na borçları dolayısıyla yapılandırma için başvurduğu halde peşinatı ya da borç taksitlerini süresinde ödeyemeyen ve bu nedenle yapılandırmaları bozulanların, 28 Şubat’a kadar ödeme yapmaları halinde yapılandırma hakları devam edecektir. Çok tehlikeli sınıfta yer alan, 10’dan fazla çalışanı bulunan ve son 3 yıl içerisinde ölümlü ve sürekli iş göremezlikle sonuçlanan iş kazası bulunmayan işyerlerinde, çalışanların işsizlik sigortası işveren payı, bir sonraki takvim yılından geçerli olmak üzere 3 yıl süreyle yüzde 1 olarak alınacak. Bu işyerleri Sosyal Güvenlik Kurum sistemi aracılığıyla belirlenecek ve herhangi bir başvuruya gerek kalmaksızın sisteme dahil edilecek” diye konuştu. 
Toplantının ikinci gündem maddesinde 2018’in Aralık ayı karar özetleri oybirliğiyle onaylandı. 
Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2018’in Aralık ayı Hesap Hülasası, oybirliğiyle tasdik edildi. 
Toplantının dördüncü gündem maddesinde 2018 yılı kesin gelir ve gider bütçeleri oybirliğiyle tasdik edildi. 
Toplantının beşinci gündem maddesinde 2018 yılı bilançosu oybirliğiyle tasdik edildi. 
Toplantının altıncı gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu 2018 Yılı Faaliyetleri, oybirliğiyle ibra edildi. 
Toplantının yedinci gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Yönetim Kurulu’nun 2018 Aralık-2019 Ocak faaliyetleri hakkında sunum yaptı. 
Toplantının sekizinci gündem maddesi olan “Dilek ve Temenniler”de, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Güzbey, ATSO Meclis Üyeleri Mustafa Özer ve Mesut Tabak söz alarak değerlendirmelerde bulundu. Meclis Üyeleri’nin konuşmalarının ardından ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, ATSO tarafından düzenlenen, KOSGEB tarafından desteklenen Almanya fuar ve iş gezisi hakkında bilgi verdi.

Ekleme Tarihi:25.1.2019

Okunma Sayısı:1476

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03

Sosyal Medya Akışları

Basında Biz