ELEKTRONİK TEBLİGAT, PTT AVM VE E-TİCARET HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile PTT Afyonkarahisar Başmüdürlüğü işbirliğinde ATSO hizmet binasında Elektronik Tebligat Sistemi, PTT AVM ve e-ticaret hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, PTT Pazarlama ve Satış Daire Başkan Yardımcısı Murat Petek, PTT Afyonkarahisar Başmüdürü Mehmet Örsdemir, PTT Lojistik Dairesi Şube Müdürü Erdem Ercan, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse, PTT Afyonkarahisar Başmüdür Yardımcısı Hüseyin Kızıltaş ile PTT Afyonkarahisar İşletme Müdürü Mustafa Kızılöz ile firmaların temsilcileri katıldı. 
YARARLI BİR TOPLANTI
Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Bildiğiniz üzere 7201 sayılı Tebligat Kanunu uyarınca tebligat çıkarmaya yetkili makam ve merciler tarafından Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) vasıtasıyla yapılacak elektronik tebligata ilişkin hususların düzenlendiği yeni “Elektronik Tebligat Yönetmeliği” 6 Aralık 2018 tarih 30617 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu yönetmeliğin hükümleri de 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi. Üyelerimiz, Elektronik Tebligat Yönetmeliği’nin ilgili hükümlerinin nasıl uygulanacağını bize soruyorlardı. Biz de PTT Afyonkarahisar Başmüdürlüğü ile görüşüp bir bilgilendirme toplantısı düzenlemeye karar verdik. İnanıyorum ki bu bilgilendirme toplantısı üyelerimiz için yararlı olacaktır” dedi. 
MERDİVENCİ’DEN PTT’YE TEŞEKKÜR
Merdivenci şöyle devam etti:
“Son yıllarda PTT, farklı birçok alanda verdiği hizmet ile de gündeme gelmeye başlamıştır. E-ticaret, PTT AVM başta olmak üzere PTT’nin sunduğu hizmetlerden tüm üyelerimizin faydalanmasını arzu ediyoruz. Sözlerime son verirken PTT Afyonkarahisar Başmüdürlüğü’ne de teşekkür etmek istiyorum. Bizimle ve diğer meslek kuruluşları ile son derece uyumlu bir şekilde çalışan PTT Afyonkarahisar Başmüdürlüğü yöneticileri, ilimizin tanıtımı için de gayret göstermektedir. Bu çerçevede yöresel ürünlerimizin kargo ile gönderilmesinde uygulanan indirimin de önemli olduğunu düşünüyorum.”
TİCARET ELEKTRONİK ORTAMA KAYDI
PTT Afyonkarahisar Başmüdürü Mehmet Örsdemir de “Gelişen toplum üzerinde ticaret de elektronik ortama kaydı. Bu noktada PTT Trade ve PTT AVM konuları da ön plana çıktı. Sizlere her zaman yardımcı olmak isteriz” dedi. PTT Pazarlama ve Satış Daire Başkan Yardımcısı Murat Petek de bu toplantının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. 
Konuşmaların ardından Aydın Yücel, Fahri Erkanlı, Elif Çıtak, Ahmet Özkan Elektronik Tebligat Sistemi, PTT AVM, e-ticaret ve PTT Trade hakkında sunumlarını gerçekleştirdi.

Ekleme Tarihi:7.3.2019

Okunma Sayısı:319

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03