TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI ÖZKALDI, ATSO’YU ZİYARET ETTİ

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Afyonkarahisar programı çerçevesinde Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mustafa Gül ve Ahmet Şükrü Köse, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Hayrettin Güzbey, Hacı Sait Evrenkaya, Ahmet Anlıak, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Ötken ile Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı müdürlüklerin yetkilileri katıldı. 
“GÖNLÜMÜZ AFYON İLE BERABER”
Ziyaret hakkında açıklama yapan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, “Memleketimiz Afyon’u ziyaret etmek istedik. Gönlümüz Afyonkarahisar ile beraberdir. Memleketimize hizmet etmek bizim için büyük bir mutluluktur. Devlet Su İşleri’nde Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu döneminde pek çok hizmet yaptık. Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile şahsımıza Bakan Yardımcılığı takdir edildi. Ülkemize ve Afyon’a hizmet etmek için gayret gösteriyoruz” dedi. 
GÖÇÜ ÖNLEYEN ÜRETİM
Orman ve su alanlarında pek çok hamle yaptıklarını, yeni dönemde farklı alanlarda da ilerleme kaydedeceklerini belirten Özkaldı, “Hayvancılık, teknolojik sera, süs bitkiler, tıbbi aromatik bitkiler konusunda attığımız temeller var. Bunlarla birlikte sözleşmeli üretim yapabilen bir Afyonkarahisar hedefliyoruz. Bunlar kırsal kalkındırmayı geliştiren, göçü önleyen, yerli ve milli üretim konularıdır. Tıbbi aromatik bitkiler konusunda büyük bir pazar var. Bu pazarın lideri de Çin’dir. Sayın Veysel Eroğlu Bakanımız’dan itibaren bu konuda çalışmalar başladı. Burada bir merkez kurduk. Kocatepe Üniversitemiz ile birlikte çalışıyoruz, bunu Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile de çalışarak, bunu bir adım daha öteyeşy götüreceğiz. Bolvadin’deki Alkoloid Fabrikası’nda morfin üretiyoruz. Orada da Amerika Birleşik Devletleri’ne yaptığımız satışın yanı sıra Avrupa’ya satış yapmak amacıyla tedbirler alacağız” ifadelerini kullandı. 
AFYON’A HİZMET EDİYORSUNUZ
Ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getiren ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül ise “Sizler ve Sayın Bakanımız Afyon’un iklimini değiştirdiğiniz. Neredeyse karasal bir iklimden ılıman bir iklime geçtik. Afyon orman varlığı bakımından da gerçekten iyi bir yere geldi. İl Koordinasyon Kurulu toplantılarında gördüğümüz kadarıyla da yatırımlarda son 10 yıldır Devlet Su İşleri en önde geliyor. Afyıon’da sulama ve içme suyu sıkıntısı olan bir yer neredeyse kalmadı. Bunda da sizin çok büyük katkınız oldu. Afyon’a hizmet etmeye devam ediyorsunuz” dedi.

Ekleme Tarihi:8.3.2019

Okunma Sayısı:277

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03