MÜSİAD YÖNETİCİLERİ, ATSO’YU ZİYARET ETTİ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkan Vekili Dr. Ali Gür ve MÜSİAD yöneticileri, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ATSO) ziyaret etti. Ziyarette ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in yanı sıra MÜSİAD Genel Başkan Yardımcıları Ali Reis Topçu ve Av. Kerim Altıntaş, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Abdulsamet Temel ve Oktay Dede, ATSO Meclis Divan Kâtip Üyesi Osman Erdem, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Anlıak, Akif İşbilir ve Hayrettin Güzbey hazır bulundu. 
BÖLGENİN POTANSİYELİ ORTAYA ÇIKARILIYOR
Ziyaret hakkında bilgi veren MÜSİAD Genel Başkan Vekili Dr. Ali Gür, “MÜSİAD, 1990 yılında kurulmuş, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından bir tanesidir. Gerek Türkiye’de, gerek dünyada ciddi anlamda çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’de 86 noktada şube ve temsilcilik bulunduran, dünya genelinde ise 223 noktada irtibat noktası olan, 11 bin üyesi olan bir işadamı derneğidir. Biz 3 ayda bir Türkiye genelinde değişik bölgelerde bütün üyelerimizi, Başkanlarımız’ı, Şube Başkanlarımız’ı bir araya getirdiğimiz toplantılar düzenliyoruz. Bunu yaparken de o bölgenin potansiyeli olan alanları tespit ediyoruz, bu alanlarla ilgili paneller ve çalıştaylar düzenliyoruz. Bölgenin güzelliklerinin ortaya çıkarılması ve işadamlarımızın bölgeye yatırım yapması noktasında bir hizmet anlayışı ile çalışıyoruz” dedi. 
AFYON STRATEJİK BİR KONUMDA
Afyonkarahisar’ın stratejik bir konumda olduğunu hatırlatan Gür, “Afyon, çok stratejik bir yerde konumlanmış bir şehrimiz. Özellikle termal noktasında yapılan çalışmaları ve yerli ilaç üretimine şehrin verdiği önemi biliyoruz. İstedik ki MÜSİAD olarak bu konuya bizim de katkımız olsun. Hem Afyon’un potansiyelinin daha çok duyulması, hem de üyelerimizin bu bölgeye yatırım yapması noktasında ‘Ne yapabiliriz’ düşüncesiyle Sayın Şube Başkanımız Ahmet Karakol’un da talepleri doğrultusunda Genel İdare Kurulu toplantısı yapacağız. Bu toplantıda, her iki alanın uzmanları ilin potansiyelini anlatacaklar” ifadelerini kullandı. 
YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM ÇOK ÖNEMLİ
Gür, yerli ve milli üretimin Türkiye için önemli bir konu olduğunu vurgulayarak “Son yıllarda dünya konjonktürüne bağlı olarak yaşadığımızı gelişmeler karşısında yerli ve milli üretimin önemini daha iyi bir şekilde görmüş olduk. Yerli ve milli üretimin istihdam için de ciddi bir potansiyel oluşturacağını düşünüyoruz. Toplantımızın üyelerimiz ve Afyon için güzel sonuçlar doğurmasını ümit ediyoruz” diye konuştu. 
“HEPİMİZ, ÜLKEMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Serteser, “MÜSİAD, hem Türkiye’de, hem dünyada örgütlenmiş, bizim de takip ettiğimiz, Meclis Üyemiz ve TOBB Delegemiz Ahmet Karakol’dan dolayı sıkı ilişkiler içinde olduğumuz, önemli bir sivil toplum kuruluşu. Afyonkarahisar’da böyle bir toplantıyı düzenlemeniz, bizim için mutluluk vericidir. Yerli ve milli üretim, biz iş insanları ve sivil toplum kuruluşlarının önem vermesi gereken bir konudur. MÜSİAD da üyeleri vasıtası ile yerli ve milli üretime önemli katkılar sağlıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve 365 Oda ve Borsa’nın Başkan ve tüm Yönetim Kurulu Üyeleri de bu konuda hassas çalışmalar yapıyor. Hepimiz, ülkemiz için çalışıyoruz. Bu konularda birlikte de istişare yapıp belli konularda, bilhassa Anadolu’daki şehirlerde çalışmalar yapmak memnuniyet verici” dedi. 
SERTESER’DEN TAM DESTEK
İlaç sektörünün gelişmesinin ülke için yararlı bir hamle olacağının altını çizen Serteser, “İlaç konusunda ciddi bir ithalatımız mevcut. Hem sağlığa önem vermemiz gerekiyor, hızlı bir şekilde yerli ve milli ilaç sanayimizi güçlendirmemiz ve Anadolu’ya yaymamız gerekiyor. Yerli firmalarımızın, ilaçlarımızın sayısını artırmamız gerekiyor. Afyon, bu konuda önemli bir potansiyele sahip. Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Milletvekillerimiz Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, bu konuda önemli çalışmalar yapıyorlar. Üyelerinizin ilaç sektöründe burada yatırım yapması bizi mutlu eder. Biz elimizden geldiğince yanınızda yer alırız. Bu yatırımı ilimize kazandırmak için sonuna kadar çalışırız, koşarız” değerlendirmesinde bulundu. 
2,5 MİLYON İSTİHDAM HEDEFİNE ULAŞILACAK
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın, İstanbul’da TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı İstihdam Seferberliği 2019 toplantısı dolayısıyla ATSO’ya gelemediğini belirten Serteser, “Bu vesileyle şunu da belirtelim: İstihdam Seferberliği 2019 Teşvik Paketi ile 2,5 milyon istihdama ulaşılması hedefleniyor. Bu hedefe ulaşmak için tüm Oda ve Borsalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız gayret içindedir. Bu hedefe ulaşacağız” dedi. Konuşmaların ardından karşılıklı hediye takdimi ile ziyaret sona erdi.

Ekleme Tarihi:15.3.2019

Okunma Sayısı:304

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03