REKTÖR SOLAK’TAN SERTESER’E VEDA ZİYARETİ

Görev süresi dolan Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti.
“BİRLİKTE ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPTIK”
Ziyarette bir açıklama yapan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, “Şehrimizin güzide kuruluşlarından olan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın yönetimi ile çok güzel çalışmalar yaptık. Önce sektörel ilişkilerle ilgili merkezi açtık. Ardından Teknoloji Transfer Ofisi’ni açtık. Daha sonra da Teknopark’ta buluştuk. Ben Yönetim Kurulu Başkanı, siz de Yönetim Kurulu Üyesi olarak hem şehiriçinde, hem Uşak’ta birçok toplantıya beraber katıldık. Şehrimize Afyon-Uşak Bölgesel Teknopark kurmayı birlikte başardık. Onun için sırt sırta verdik. Sayın Valimiz ve Sayın Belediye Başkanımız’ın katkıları ile, sizinle dayanışma içinde 3,5 yıl gibi kısa bir süre içinde Teknopark’ı sanayicilerimizin hizmet ortamına sunduk. Şu anda 21 firma aktif olarak çalışıyor” dedi. 
“TERMAL KENT PROJESİ’NE KATKINIZI BİLİYORUM”
Serteser’in AKÜ’nün ve şehrin gelişimi için katkı sağladığını kaydeden Solak, “Üniversitelerin bir görevi, eğitim, öğretim, araştırma yaparken, üretime yönelik, AR-GE’ye yönelik alanların geliştirilmesidir. Biz sizden ne zaman randevu istesek ‘Hayır’ demediniz. 8 yıl boyunca hiçbir olumsuz düşünce, kavram ve sıkıntı olmadan bugünlere geldik. Teknopark’ı sizinle kurduğumuz için çok müsterihim. Şahsım ve Üniversitem adına sizlere teşekkür ediyorum. 1,5 yıl önce güzel bir projeyi sizinle birlikte başlattık. Sizin çok ciddi katkılarınız var. Kahramankazan ve Afyonkarahisar’daki Termal Kent Projeleri’ne katkılarınızı biliyorum ve bu nedenle teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
“REKTÖR SOLAK’A TEŞEKKÜR EDERİZ”
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de ziyaret dolayısıyla memnuniyetini dile getirdi. Serteser, “Sizinle 2011 yılından itibaren hem şahsi dostluğumuz hem de üniversite-sanayi işbirliğine yaptığınız, iş camiasına yaptığınız katkılardan dolayı, üniversitemizi bugünkü durumuna getirmenizden dolayı teşekkür ederiz. Afyon Kocatepe Üniversitesi oldukça büyüdü ve bir üniversite daha doğurdu. Her alanda başarılı çalışmalarınız oldu. Sayın Hocam ile en ufak bir tartışma yaşamadan bugünlere geldik. Hocam’ın şahsımda ve Ticaret ve Sanayi Odamız’da ayrı bir yeri vardır. Şehrimize, üniversitemize ve üniversite-sanayi işbirliğine yaptığınız katkılardan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bizim için çok önemli bir şahsiyetsiniz. İnşallah bundan sonra başka makamlarda çalışmak nasip olur. Her şey için teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Ekleme Tarihi:1.4.2019

Okunma Sayısı:313

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03