ZAFTODER YÖNETİMİ, SERTESER’İ ZİYARET ETTİ

Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Ziyarete Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gümüşhan, Dernek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ümit Uysal, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Ünal Özgen, Emrah Esen, Ahmet Yavuz, Muzaffer Aktar ve Süleyman Çınaroğlu katıldı. 
BÖLGENİN TANITIMI SAĞLANACAK
ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol’un da hazır bulunduğu ziyaret hakkında bilgi veren ZAFTODER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gümüşhan, “Bölgemizin turizm potansiyelinin hem yurtiçinde, hem yurtdışında tanıtılması amacıyla bu dernek kuruldu. Merkezimiz Afyon’dur. Kütahya ve Uşak’taki otelleri de içine alarak bölgenin yurtiçinde ve yurtdışında tanıtılması için çalışacağız. Afyon’da 27 bin yatak var. Afyon merkez, Gazlıgöl ve Sandıklı’da turistik işletmelerimiz mevcut. Afyonkarahisar, Antalya, İstanbul ve İzmir’den sonra en büyük destinasyonlardan birisi. Valiliğimiz ile, Belediyemiz ile, Ticaret ve Sanayi Odamız ile işbirliği yaparak faaliyetlerimizi sürdürmemiz gerekiyor. Ticaret ve Sanayi Odamız, Afyonkarahisar’ın ticareti ve sanayisine yön veren bir kurumdur. Ticaret ve Sanayi Odamız, bizim için olmazsa olmazdır” dedi. 
“BAŞARILI OLACAĞINIZA İNANIYORUM”
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ise ziyaret dolayısıyla ZAFTODER Yönetim Kurulu Üyeleri’ne teşekkür etti. Serteser, “Afyon için termalin başkenti diyorduk, ama termal ilimizde çok çeşitlendi. Termal turizm itici güç. Dernek’i kurdunuz, güçlü bir kurucu heyetiniz var. Başarılı olacağınıza inanıyorum. Ticaret ve Sanayi Odası, şehrin dinamik sektörlerine katkı sağlamak zorunda. Turizmde bir dernek statüsünde muhatabımızın olması gerekiyordu ki birlikte çalışabilelim. Bu tamamlanmış oluyor. Klasiğimiz mermer sektörü, ihracatımızda birinci, yumurta sektörü ikinci. Bizim hizmet sektörünü de önemli ihracat yapan bir sektör haline getirmemiz gerekiyor. ZAFTODER ile turizmi geliştirmeyi ve çeşitlendirmeyi, mevcut potansiyeli dinamik hâle getirmeyi incelememiz lazımdır. Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz, tanıtıma çok önem veriyor. Bunun da faydalarını görüyoruz. Belediyemiz de Afyon’un tanıtımına geçmiş dönemde çok önem verdi. Yeni Belediye Başkanımız’ın da tanıtıma aynı derecede önem vereceğini düşünüyoruz. Birlikten güç doğar. Biz Valilik, Belediye, iki Üniversitemiz, Ticaret ve Sanayi Odamız, Milletvekillerimiz ile Voltran’ı oluşturup ilimizi turizm alanında hak ettiği yere getirmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Ekleme Tarihi:8.5.2019

Okunma Sayısı:259

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03