ATSO HEYETİ, GAZİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’Nİ İNCELEDİ

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meclis Kâtip Üyesi Osman Erdem, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mustafa Gül ve Ahmet Şükrü Köse, ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Anlıak, Akif İşbilir, Hayrettin Güzbey, Yücel Albay ve ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek eğitim ve öğretim alanlarını inceledi. 
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN YALÇIN DA KATILDI
ATSO heyetinin Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında Afyonkarahisar’da pilot okul olarak belirlenen Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Mesleki Eğitimden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Koçak, Okul Müdürü Mehmet İvecen, Müdür Yardımcıları ve okul öğretmenleri hazır bulundu. 
ALAN ÖĞRETMENLERİ BİLGİ VERDİ
Okulda üretilen ahşapların ağırlıklı olarak kullanıldığı Zenginleştirilmiş Kütüphane’de toplu fotoğraf çektiren ATSO heyeti, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Gıda Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Teknolojisi, Kimya Teknolojisi ve Raylı Sistemler Teknolojisi alanlarını tek tek ziyaret ederek alan öğretmenlerinden bilgi aldı. Ziyaret sırasında, okuldaki mevcut üretim ve öğrenci yetiştirme potansiyelinin artırılması ve tanıtılması hâlinde özel sektörün okuldan yararlanabileceği üzerinde duruldu. 
“BİRLİKTE ÇALIŞMAYA BAŞLADIK”
Okul ziyaretinin ardından, Akrones Otel’de, ATSO heyeti ile Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenleri iftar yemeğinde bir araya geldi. İftarda konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu Bey’in ve Milli Eğitim Müdürümüz, ben ve Ticaret Borsası Başkanımız’ın hazır bulunduğu törende protokol imzalandı. Bu protokol ile her ilden 1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsası’nın oluşturduğu Yürütme Kurulu’na devredildi. Böylece biz de çalışmalara başladık. İlk önce Proje Yürütme Kurulu’nu kurduk. Sayın Müdürümüz Mehmet İvecen’in süresi dolmuştu. Bir Müdür Yardımcımız ile birlikte O’nun atamasına karar verdik. Birlikte çalışmaya başladık” dedi. 
HEDEF 81 İL İÇİNDE İLK 5’E GİRMEK
Okulu daha önce de ziyaret ettiklerini dile getiren Serteser, “Biz Proje Yürütme Kurulu Üyemiz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mustafa Gül ve Genel Sekreterimiz Ali Şenol ile daha önce okulunuzu ziyaret ettik ve Sayın Müdürümüz’den brifing aldık. Bu okulun hem öğretmenleri bakımından, hem de donanımı bakımından önemli okullardan biri olduğunu öğrendik. Bu da bizi sevindirdi. Biz tabii bunu yeterli görmüyoruz. Sayın Milli Eğitim Müdürümüz, Milli Eğitim Bakanlığı’na karşı sorumlu, biz de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne karşı sorumluyuz. Bu projenin derecelendirmelerinde 81 il içinde ilk 5’te yer almak istiyoruz. Bunun için kolları sıvadık. Okulumuzun donanımı güzel ama bunu çok daha iyi hâle getirmek zorundayız. İddialı olmak zorundayız. Sizlerin de katkısıyla hedefimize ulaşacağız” ifadelerini kullandı. 
“OKULUMUZUN ADINDAN SÖZ ETTİRECEĞİZ”
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ise, okul ziyareti ve iftar dolayısıyla ATSO’ya teşekkür etti. Yalçın, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında pilot okullardan bir tanesi Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Bugüne kadar birçok başarısı oldu, istihdam alanında da farklı alanda da birtakım başarıları oldu. Biz bu protokolün eğitim ile üretimi birleştirme adına güzel bir başlangıç olduğunu düşünüyoruz. Önümüzdeki yıllarda Ticaret ve Sanayi Odamız ile birlikte bu okulumuzun adından söz ettirmeye başlayacağız. Bu heyecan bizde var, Ticaret ve Sanayi Odamız’da var, öğretmenlerimizde ve öğrencilerimizde var. Ülkemiz ve ilimiz açısından hayırlara vesile olur diye düşünüyorum. Ülkemizin gelişmişliği, yerli ve milli üretime bağlıdır. Üretim varsa ülkeler kalkınır, gelişir, güçlü olur. Bu da eğitim ile üretimin birleştirilmesi ile ancak mümkün olacaktır” şeklinde konuştu.

Ekleme Tarihi:23.5.2019

Okunma Sayısı:254

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03