ATSO MECLİSİ’NİN HAZİRAN AYI OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDI

Toplantının birinci gündem maddesinde açılış konuşması yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “2019 yılı Haziran ayı Olağan Meclis Toplantımıza hoşgeldiniz. Sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Hacı Sait Evrenkaya’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Afyon Yumurta A.Ş., 2018 yılı ihracatçılar listesinde ilk 1000 firma içinde yer almıştır. Hem kendisini, hem Afyon Yumurta A.Ş.’yi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. 
AFJET Afyonspor Başkanlığı’na seçilen ATSO Meclis Üyesi ve AFJET Genel Müdürü Dr.Yusuf Ulutürk’ü de kutlayan Merdivenci, “Meclis Üyemiz Sayın Dr. Yusuf Ulutürk, AFJET Afyonspor Başkanlığı’na seçilmiştir. Kendisini kutluyor, başarılı çalışmalar diliyorum. Sayın Ulutürk, toplantımızın Dilek ve Temenniler Bölümü’nde AFJET’in çalışmaları hakkında bizleri bilgilendirecektir” diye konuştu. 
Çiftçi Malları Koruma ve Murakebe Heyeti toplantısı duyurusu da yapan Merdivenci, “Masalarınıza Çiftçi Malları Koruma ve Murakebe Heyeti üye seçimi ile ilgili bir yazı bırakıldı. Üye seçiminde Meclis Üyelerimizin de oy ve söz hakkı bulunmaktadır. Bu nedenle, 1 Temmuz’da Afyonkarahisar Belediye Meclis Salonu’nda, saat 18:30’da yapılacak üye seçimine katılmanızı rica ediyoruz” ifadelerini kullandı. 
Toplantının ikinci gündem maddesinde 2019’un Mayıs ayı karar özetleri oybirliğiyle onaylandı. 
Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2019’un Hesap Hülasası, oybirliğiyle tasdik edildi. 
Toplantının dördüncü gündem maddesinde ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanan ekmek fiyat tarifesi hakkında Meclis üyelerini bilgilendirdi. Ekmek Fiyat Tarifesi, oybirliğiyle kabul edildi. 
Toplantının beşinci gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Sait Evrenkaya, ATSO Yönetim Kurulu’nun Mayıs-Haziran 2019 faaliyetleri hakkında sunum yaptı. Evrenkaya’nın sunumunun ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, güncel gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. 
Toplantının altıncı maddesi olan “Dilek ve Temenniler” kısmında, ATSO Meclis Üyesi Şükrü Bızıkçı, 24. Meslek Komitesi (Sigorta İşletmeleri) hakkında görüşler ve isteklerini dile getirdi, ayrıca KOBİ Hastanesi Projesi hakkında bilgi talep etti. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Komite ve Proje hakkında bilgi verdi. 
Bu bölümde ATSO Meclis Üyesi ve AFJET Genel Müdürü Dr. Yusuf Ulutürk, Meclis üyelerine jeotermal enerji, jeotermal enerjinin Afyon’daki kullanımı ve uygulanan projeler hakkında sunum yaptı. Meclis üyelerinin Ulutürk’e yönelttiği soruların cevaplanmasının ardından, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Ulutürk ve Meclis üyelerine teşekkür ederek toplantıyı kapattı.

Ekleme Tarihi:27.6.2019

Okunma Sayısı:284

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03