İŞLETMELERDE FİNANSMAN KARARLARI EĞİTİMİ VERİLDİ

ATSO KOBİ Akademisi tarafından düzenlenen İşletmelerde Finansman Kararları Eğitimi’nin açılış konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker yaptı. Türker, “Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüsnü Serteser ve Yönetim Kurulu Üyeleri adına sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Malumlarınız olduğu üzere biz Oda olarak ATSO KOBİ Akademisi kanalıyla sunumlar yapmaya devam ediyoruz. Size yönelik yaptığımız anketlerde sizlerin ihtiyaç hissettiği her türlü konuyu burada uzmanları ile birlikte size anlatmaya özen gösteriyoruz” dedi. 
FİNANS YÖNETİMİ ÇOK YÖNLÜDÜR
Mesleğinin mali müşavirlik olduğunu hatırlatan Türker, “Bugünkü konumuz, işletmelerde finansal yönetim. Başkent Üniversitesi’nden çok değerli akademisyenler, sizlere bu konuda ayrıntılı bilgi verecekler. Bir işletmenin kurulabilmesi ve yatırımın yapılabilmesi için finansmana ihtiyaç var. Bu finansman ihtiyacı başlangıçta özsermaye ile karşılanır; kurumsal işletmeler zaman geçtikçe genelde ihtiyaçlarını nerelerden karşılayacakları ile ilgili araştırma yaparlar. Döviz, faiz ve enflasyon üçgenindeki yükselme ve alçalmaların, 2 çarpı 4 eşittir 8 gibi net tarifi olmayan gelişmelerle gerçekleştiğini görüyoruz. Konunun bilimsel olarak incelenmesine ihtiyaç vardır. Bir şirketin kurulması başka bir konu, şirketin finansal yönetimi başka bir konudur. Benim mesleğim mali müşavirlik. Paranın, yönetilemediğinde bir şey ifade etmediği durumlara çok şahit oldum” diye konuştu. 
3 TEMEL STRATEJİ VAR
Türker’in konuşmasının ardından Başkent Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Güray Küçükkocaoğlu ve Prof. Dr. Hakkı Okan Yeloğlu ile Dr. Öğretim Üyesi Soner Gökten, güncel örnekler vererek işletmelerin finansman kararları hakkında sunum yaptı. Sunumda genel olarak firmaların “Atılgan Strateji, Dengeli Strateji, İhtiyatlı Strateji” olarak adlandırılan yaklaşımlardan birini tercih ettiği, ancak değişen şartlara göre, belirlenen stratejilerin de değiştirilmesi gerektiği üzerinde duruldu. Eğitim, katılım belgesi verilmesi ile sona erdi.

Ekleme Tarihi:31.7.2019

Okunma Sayısı:252

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03