TÜRKİYE’NİN TEK KALE YARIŞI’NIN İKİNCİSİ DÜZENLENDİ

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kurumsal Ana Sponsor olduğu 6.Frig Ultramaratonu’nun ikinci gününde Karahisar Kalesi’ne çıkma yarışması düzenlendi. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ve ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Akif İşbilir, yarışmacılarla birlikte Kale’ye çıktı.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kurumsal Ana Sponsor olduğu 6.Frig Ultramaratonu’nun ikinci gününde Kale Yarışı düzenlendi. Kale Yarışı’nın başlangıç törenine Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Akif İşbilir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nurullah Pervaneli, Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Bürosu Koordinatörü İbrahim Okumuş ve ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol katıldı.
Afyonkarahisar Valiliği önünden başlayan yarış öncesinde Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, “Değerli katılımcılar ve değerli sporcularımız öncelikle ilimiz adına güzel bir günde sizlerle birlikten olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bizim önemli değerlerimizden biri olan, ilimizle özdeşleşmiş olan ve hatta ilimize adını veren Karahisar Kalemiz ile ilgili geçen yıl başlattığımız yarışın bu yıl ikincisini gerçekleştiriyoruz. Bir gün önce Ayazini Köyünde başlayan Frig Ultra etkinliğinde, Frig Vadileri’nde sporcularımızla beraberdik. Bu etkinlik sayesinde Frig Vadilerini, adım adım koşulan, gezilen ve doğal güzelliklerini görülen bir ortam haline gelmesini hep birlikte başardık. Aslında ilimizin değerleri o kadar çok ki. Her gün bir yarış etkinliği yapsak, birbirinden önemli değerimizi daha çok tanıtabileceğiz. Bizlerde bu anlayışla ilimizin değerlerini, bu tür etkinliklerle tanıtmaya devam ediyoruz. Şu anda da gerçekleştireceğimiz yarış ise farklı bir özellikte olacak. Tüm sporcularımızın Allah yardımcısı olsun. Sporcularımızı ilgilerinden ve gayretlerinden dolayı özellikle tebrik ediyorum. İlimizin marka değer olması yönünde bu tür etkinliklerin her biri ayrı bir damla olacaktır. İnşallah marka kent olma yolunda bardağı dolduracağız ve ilimizi Türkiye'nin gözde şehirlerinden biri haline getireceğiz. Bu anlamda Limit Sensin ekibine, ATSO Yönetim Kurulu Başkanımıza ve ekibi ile tüm destekçilerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Tutulmaz’ın konuşmasının ardından Limit Sensin Koordinatörü Ali Cem Aktaş’ın işareti ile Kale Yarışı başladı.
Yaklaşık 100 sporcunun katıldığı Kale Yarışı’nda bir taraftan rekabet yaşanırken diğer taraftan Afyonkarahisar’ın güzelliklerinin de görünmesi sağlandı. Yarışmacılar, şehrin tarihi dokusunun işlendiği sokaklardan geçerek Karahisar Kalesi’nin zirvesine ulaştı. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Akif İşbilir ve ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol da yarışmacılarla birlikte Karahisar Kalesi’ne çıktı.
Yarışma sonucunda Erkekler Kategorisi’nde Süleyman Büyükbezgin 12 dakika 03 saniye ile birinci, Bekirhan Kabadayı 12 dakika 17 saniye ile 2’nci, Ömer Akar 12 dakika 57 saniye ile üçüncü oldu. Erkekler Kategorisi’nde dereceye giren sporculara ödülleri, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser tarafından verildi. Serteser, katılan tüm yarışmacılara teşekkür etti.
Kadınlar Kategorisi’nde Hülya Kirenci 17 dakika 57 saniye ile birinci, Sultan Özbay 19 dakika 57 saniye ile ikinci, Elena Töreli 20 dakika 47 saniye ile üçüncü oldu. Kadınlar Kategorisi’nde dereceye giren sporculara ödülleri Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Bürosu Koordinatörü İbrahim Okumuş tarafından verildi.
Kale Yarışı’nın ardından değerlendirmede bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Türkiye’nin tek Kale Yarışı olan Karahisar Kalesi Yarışı’nın ikincisini tamamlamaktan çok mutluluk duyuyoruz. Bu seneden itibaren bu yarışma, süre bazında rekor kıran sporcunun adıyla anılacak. Güzel bir yarış oldu. Afyonumuz için önemli bir etkinlik oldu. Bu etkinlikte emeği geçen Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz’a, sponsorlarımıza, katılımcılara, Limit Sensin ekibine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ekleme Tarihi:22.9.2019

Okunma Sayısı:208

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03