AEV’DEN GAZİ MESLEK LİSESİ’NE KİTAP BAĞIŞI

Afyonlu başarılı öğrencilerin eğitim hayatına destek olan Afyon Eğitim Vakfı, öğrencilerin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Vakıf; Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile TOBB ETÜ arasında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’nde Afyonkarahisar’da pilot okul olarak belirlenen Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne üniversiteye hazırlık test kitapları bağışladı.
Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, “Mesleki ve teknik eğitimi ülkemizin geleceği, sanayimizin yarını olarak görüyoruz. Bu yıl Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın öğrenci burslarından bir kısmı, Vakıfımız ile imzalanan protokol kapsamında, Vakfımız aracılığıyla Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki öğrencilerimize aktarılacak. Biz bu güzel işbirliğinin sadece burslarla sınırlı kalmamasını diliyoruz; bu nedenle 40 adet üniversite hazırlık kitabını, güzide okulumuza bağışlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet İvecen de duyduğu memnuniyeti diye getirerek “Bu yılın Şubat ayında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’nün imzalanmasından bu yana Protokol Yürütme Kurulu’nda Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ve Afyonkarahisar Ticaret Borsası ile birlikte çalışıyoruz. Ticaret ve Sanayi Odası’nın değerli Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüsnü Serteser, okuldaki faaliyetlerimizi yakından takip ediyor. Bu vesileyle, Sayın Serteser’e, Vakıf’ın ikinci Başkanı olan İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Burhanettin Çoban’a ve size teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kitap bağış töreninde Okul Müdürü Mehmet İvecen, Müdür Baş Yardımcısı Veysel Kıvrak, Müdür Yardımcısı Fatih Yaravlı ile Rehberlik Öğretmeni Merve Yaman hazır bulundu.

Ekleme Tarihi:18.11.2019

Okunma Sayısı:188

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03