Meksika Türk İhraç Ürünleri Fuarı’nın Tanıtımı ve Meksika Pazarı Bilgilendirme Toplantısı

Sayın Üyemiz,

  

T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğünden alınan bir yazıda, Meksika Türk İhraç Ürünleri Fuarı'nın ilki 17-20 Nisan 2020 tarihleri arasında Meksika'nın Meksiko şehrinde Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğinin organizatörlüğünde gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

 Söz konusu fuarın gerçekleştirilmesi, Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar PEKCAN ve Meksikalı mevkidaşının iki ülke arasında ticari ilişkilerin geliştirilmesine yönelik ortak kararlılıklarının bir ifadesi olup ayrıca fuar açılışının Sayın Bakanlar tarafından gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Meksika'nın dünyanın 11'inci büyük ekonomisi olması, dış ticaret bakımından ülkemizin bölgede yoğunluklu ticari faaliyet gösterdiği ülkelerden birisi olmaması gibi unsurlar bu ülkeyi Türk iş insanları için önemli bir cazibe odağı haline getirmektedir. Nitekim tarım ürünleri, petrol ürünleri, plastik, kauçuk, tekstil ve konfeksiyon, demir-çelik, iklimlendirme, elektronik, otomotiv yan sanayi, deniz taşıtları ve mobilya sektörlerinde bu ülkeye yapılacak ihracat büyük bir potansiyel teşkil etmektedir.

 Bu kapsamda, Türkiye-Meksika ticari ilişkilerinin sahip olduğu yüksek potansiyel ve Sayın Bakanların bu potansiyeli gerçekleştirme iradeleri de dikkate alındığında yukarıda zikredilen sektörlerde faaliyet gösteren firmalarımızın geniş katılımıyla bir fuarın sağlanmasında fayda olduğu değerlendirilmektedir.

Saygılarımızla

Ekleme Tarihi:20.2.2020

Okunma Sayısı:328

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03

Sosyal Medya Akışları