IQVET-III Bilgilendirme Günleri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının, Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı-II (IPA II) kapsamında ülkemize tahsis edilen fonların "İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Sektörel Operasyonel Programı" çerçevesinde yürütülmesinden sorumlu Program Otoritesi olarak görev yapmaktadır. Söz konusu program altında operasyon faydalanıcısının Milli Eğitim Bakanlığı olduğu" Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması (IQVET III)" Operasyonu onaylanmıştır. Bu kapsamda operasyon ile aynı ismi taşıyan hibe programı tasarlanmış ve 13.01.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Bahse konu hibe programına ilişkin potansiyel başvuru sahiplerini bilgilendirmek ve hibe paketinin hazırlanmasına yönelik eğitim vermek amacı ile yazı ekinde belirtilen tarih ve illerde bilgilendirme günleri ve eğitimlerin düzenlenmesi planlanmaktadır.

        Bu kapsamda, ekte yer alan bilgilendirme ve eğitim günlerine yalnızca aşağıda belirtilen uygun başvuru sahiplerinin katılımı önem arz etmekte olup hibe rehberinde yer alan uygun başvuru sahipleri, kar amacı gütmeyen tüzel kişilik olması koşuluyla;

 

  • Mesleki Eğitim alanında faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları (STK),
  • Mesleki dernekler/ vakıflar/ federasyonlar/ konfederasyonlar, işveren ve işçi örgütleri/kuruluşları, ticaret ve/veya sanayi odaları, odalar ve birlikler, sendikalar, organize sanayi bölgeleri, ticaret borsaları olarak belirlenmiştir.
     

        Potansiyel katılımcılar http://kayit.ikg.gov.tr/info/iqvet3 adresinde yer alan elektronik kayıt formunu doldurmak suretiyle gündemi ekte bulunan bilgilendirme günü ve eğitimlere ayrı ayrı başvuruda bulunarak programa katılım sağlayabilecektir. Sistem üzerinden kayıt yaptırmayanların bilgilendirme günleri ve özellikle eğitimlere katılması (katılım kotası nedeniyle) söz konusu olmayacaktır. Programlara katılım için gereken ulaşım ve konaklama masrafları katılımcılar veya kurumları tarafından karşılanacaktır.

 

Eğitim Programı 1.Gün 

 

Eğitim Programı 2.Gün

Ekleme Tarihi:10.3.2020

Okunma Sayısı:319

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03

Sosyal Medya Akışları